fbpx
BorsaHaberler

Coinbase SEC’e Lisans Başvurusu Yaptı

Dünyanın en büyük kripto para ticaret platformu olan Coinbase, Amerikan Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’na (SEC) lisans başvurusunda bulundu. Kripto para dünyası için önemli olan bu durumun gerçeklemesi durumunda Coinbase SEC ile beraber çalışmaya başlayacak.

Bu durumla beraber Coinbase diğer kripto para ve tokenleri de sisteminde listeleme şansına sahip olacak.

Yeni Kripto Paralar Listelenmeden Önce Konu Netleşmeli

Coinbase yöneticileri, sisteminde yeni kripto para listelemesi konusunda bazı tereddütler yaşadığını ve havada kalan düzenleme konularının netleşmemesi durumunda sisteme yeni kripto para eklenmeyeceğini ifade etmişti. Kripto paralar için en güvenilir ve en büyük platform olmayı amaçlayan Coinbase, SEC lisansı alırsa hedeflediği konuma gelecek gibi görünüyor.

Şuan için sisteminde Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin olan Coinbase, sadece iyi bilinen, güvenilen, spekülasyonlara açık olmayan sağlam coinleri sisteminde listeleyeceğini ifade ediyor. Ripple gibi dünyanın en büyük üçüncü hacimli kripto parasını bile sisteminde listelememişti. Hatta geçtiğimiz günlerde Ripple’nin Coinbase’de listelenecek haberi bile XRP nin fiyatını uçurmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Ripple‘nin Coinbase‘e, XRP‘nin sistemde listelenmesi için 100 milyon dolar gibi bir ücret ödemeye hazır olduğu da yapılan iddialar arasındaydı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box