Kripto HaberleriAltcoinCoinbase'den Bitcoin Raporu!

Coinbase’den Bitcoin Raporu!

Coinbase, kripto para piyasasının ve Bitcoin'in ABD bankacılık sistemindeki son kriz karşısında güçlü durduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2023 yılının başından bu yana güçlü bir performans göstererek yaklaşık %70 oranında artış kaydeden Bitcoin 28.000 dolar seviyelerindeki yatay hareketlerine devam ediyor.

BTC’deki bu rallide birden fazla katalizör bulunurken bunlardan biri de şüphesiz ABD’deki bankacılık krizi oldu.

Coindesk’in haberine göre, bankacılık krizinin BTC ve kripto para piyasalarına etkisini değerlendiren ünlü borsa Coinbase, kripto piyasalarının ve Bitcoin’in ABD bankacılık sistemindeki son kriz karşısında güçlü durduğunu söyledi.

BTC’nin bu krize rağmen çok daha iyi performans gösterdiğini belirten Coinbase analistleri David Duong ve Brian Cubellis, BTC’nin diğer kripto paralara kıyasla Şubat ayının ortasından bu yana daha iyi performans gösterdiğini ifade etti.

Ayrıca BTC hakimiyetinin toplam kripto piyasasına göre Mart ayında %43,9’dan %47,7’ye yükseldiği belirtildi.

Coinabase raporunda şu ifadelere yer verildi:

“Bitcoin’deki yükselişin bir nedeni de ABD bankacılık sistemindeki stresin BTC’nin değer deposu özelliklerini güçlendirmesidir.

BTC’nin esas olarak geleneksel finansal sistemin dışında var olması, mevcut zorlu koşullara karşı bir koruma sağlıyor.

Ayrıca, Bitcoin’in S&P 500 ile korelasyonu, geçen yıl Mayıs ayındaki %70’lik zirveden Mart sonunda %25’e düştü.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları