binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinCoinbase'den Dikkat Çeken Bitcoin ETF Raporu: Borsa Analistleri Bu Konularda Yatırımcıları Uyardı!

Coinbase’den Dikkat Çeken Bitcoin ETF Raporu: Borsa Analistleri Bu Konularda Yatırımcıları Uyardı!

Coinbase son raporunda, kripto para piyasalarının kısa vadede potansiyel olarak daha fazla kazanımı kısıtlayabileceğini belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son yayınlanan Coinbase (COIN) raporunda, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen, kripto para piyasalarının kısa vadede makroekonomik rüzgarlar ve olumsuz teknik faktörlerle karşılaşabileceği ve potansiyel olarak daha fazla kazanımı kısıtlayabileceği konularına değindi.

Coinbase Raporu, Kripto Piyasası için Kısa Vadeli Zorluklar Konusunda Uyardı

Analistler David Duong ve David Han, ilk yükselişin kısa süreli bir hareketle beslenmesine rağmen, bu ivmenin şimdi azalıyor gibi göründüğünün altını çizdi.

Bununla birlikte, ABD spot Bitcoin ETF’lerinin Bitcoin’e yönelik talebin sürdürülmesinde önemli bir rol oynamaya devam ettiğini belirttiler.

Tarihsel olarak, likidite koşulları önceki döngülerde fiyat momentumunu etkileyen önemli bir faktör olmuştur.

Ancak rapor, artık durumun böyle olmayabileceğini öne sürüyor. Spot ETF girişleri gibi olumlu etkenlere rağmen, bu faktörlerin önümüzdeki haftalarda önemli makroekonomik ve teknik engellerle karşılaşması bekleniyor.

İlgili Haber  Bu Altcoinde Geliştiriciler "Boğa Moduna Girdi", Tedbirler Uygulanıyor

Raporda, Federal Rezerv’in Banka Vadeli Fonlama Programı’nın (BTFP) 11 Mart’ta sona ermesine izin vermesinin beklendiği ve bunun bankalar için bir arbitraj fırsatını potansiyel olarak kapatacağı belirtildi. Ancak bu hamle finansal sisteme yeniden kırılganlıklar getirebilir.

Raporda ayrıca, çeyrek sonu yeniden dengelemelerinin yanı sıra fon yöneticilerinin nakit rezervlerinde olası bir düşüşün de piyasadaki likiditeyi sınırlayabileceği vurgulandı.

Bu dengeleyici dinamikler ışığında Coinbase, Bitcoin’in bir sonraki önemli olay olan Nisan ortasındaki Bitcoin yarılanmasına kadar dar bir aralıkta işlem görmesinin muhtemel olduğunu öne sürdü.

Dört yılda bir düzenlenen ödül yarılanması etkinliği, Bitcoin madenciliği ödüllerini %50 oranında azaltacak.

Raporda ayrıca borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) devreye girmesi nedeniyle Bitcoin piyasasının değişen dinamikleri de vurgulandı.

Coinbase, ETF’ler tarafından tutulan BTC’deki kümülatif net büyüme, madenciler tarafından üretilenleri neredeyse üç kat aştığı için, önceki yarılanma döngülerini incelemenin artık daha az yararlı olabileceğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail