BorsaHaberler

Coinbase’ten Adidas’a Mesaj: “Partiye Hoş Geldin Ortak!”

Ünlü spor giyim markası Coinbase ile ortaklık kurduğunu ilan etti.

Spor giyim denince akla gelen ilk markalardan olan Adidas, Amerika’nın önde gelen kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kuracağını duyurdu. Dünya devi giyim markası, ilgili haberi resmi Twitter hesabından duyurdu:

Coinbase ise paylaştığı “el sıkışma emojisi” ile söz konusu ortaklık haberini doğruladı. Başka bir tweette ise Coinbase, Adidas’a hitaben “Partiye hoş geldin ortak!” ifadelerini kullandı.

Şu an için söz konusu ortaklığın içeriği tam olarak bilinmese de NFT ile alakalı olduğu güçlü tahminler arasında yer alıyor. Nitekim Coinbase kısa bir süre önce kendi NFT platformunu açacağını duyurmuş ve birçok ünlü marka ile iş birliği yapma yoluna gitmişti.

Öte yandan Adidas’ın da NFT alanında çeşitli girişimler yaptığı biliniyor.

Artık NFT’lerin reklam gücünün iyice farkında olan markalar bu konuda ciddi adımlar atıyor. Dünyaca ünlü bir diğer spor markası Nike da ABD’de çeşitli dijital öğelerin ticari markasına başvurmuştu.

Şirket bir süre önce fiziksel ayakkabıların tokenize edilmiş sürümlerini temsil eden NFT’ler satmak için kurulan bir platform olan “Cryptokicks” için bir patent almıştı.

Özel seri ayakkabılarına CryptoKicks adlı Ethereum Blockchain ağı üzerinden değiş tokuş edilemeyen token (NFT) sistemi ekleyerek satış grafiğini yükseltmeyi ve sektörü bir üst noktaya taşımayı hedefleyen Nike da bu yolda emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor.

İlgili Haber
Nike, Ayakkabıları İçin Tokenleşme Yoluna Gidiyor
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu