Kripto Para

Cowen CEO’su: “Müşterilerden Bitcoin ve Kripto Paralara Çok Büyük Talep Var”

Yatırım bankası Cowen CEO'su Jeffrey Solomon, Bitcoin ve kripto paralara müşterilerinden yoğun talep olduğunu söyledi.

Cowen CEO’su Jeffrey Solomon, CNBC’nin “Closing Bell” isimli programında kripto paralar ve dijital varlıklara büyük bir talep olduğunu açıkladı:

“Etkinlikler düzenleyip müşterilerimiz ile bir yılı aşkın süredir görüşüyoruz. Bu varlıklara talep olduğunu görüyoruz.”

Solomon, geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı açıklamasında, kripto paralara henüz tam olarak giriş yapmamış kurumsal müşterilerin önümüzdeki yıllarda dijital varlıklar ile “daha yoğun” bir şekilde haşır neşir olacağını söylemişti.

Kripto varlıklar şimdilik halen bireysel yatırımcılardan güç alıyor ve kurumsal adaptasyon süreci halen emekleme dönemini yaşıyor. Bununla birlikte bazı öncü Wall Street şirketleri kripto varlık sınıfı ile ilgili deneyimleri test ediyor.

“Kripto Paralar Hisse Senetlerine Benziyor”

Solomon verdiği son demecinde kripto piyasasındaki ticaretin ezici çoğunluğunun küçük bir grup coine yoğunlaştığını söyledi ve bu özellikleriyle kripto paraların hisse senetlerine benzediğini belirtti. Cowen CEO’su ayrıca Bitcoin’i bir değer birikimi aracı olarak gördüğünü de ifade etti.

Bu ayın başında, Solomon’un CEO’luğunu yaptığı yatırım bankası, Cowen Digital isimli bir kripto kolu başlatmıştı.

İlgili Haber
Wall Street Bankası Spot Bitcoin Ticareti Başlattı!

Şirketin bu yeni kolunun Cowen müşterilerine kripto varlıklarını saklama derdi olmadan kripto alım satımı yapma imkanı sağladığı açıklandı. Şirket, müşterilerinin satın aldığı kripto varlıkları kendi soğuk cüzdanlarında saklayacak.

PolySign şirketinin alt kollarından biri olan Standard Custody & Trust, Cowen Digital’e kripto varlık saklama hizmeti verecek.

Cowen’ın kripto para birimi, aralarında Bitcoin ve Solana’nın da bulunduğu 16 farklı kripto varlık ile ticareti başlatmıştı. Cowen Digital kripto varlıklara ek olarak NFT gibi teknolojilerde de hizmet sunmak istiyor.

Kasım ayında Solomon, kripto varlıkların regülasyonunun sektör için faydalı olacağını çünkü bu varlıklar ile ilişkili riskleri azaltacağını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu