AltcoinBitcoinHaberler

Craig Wright Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin Cüzdanlarına Erişebildi Mi?

Craig Wright'ın yılan hikayesine dönen elindeki Bitcoin'ler nerede? Avukatından açıklama geldi. İşte detaylar...

Bilindiği gibi Craig Wright kendini çokça kez “ben Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’yum” diyerek tanıtmış ve birçok insanın tepkisi haline gelmişti. Geçtiğimiz senelerde Bitcoin Cash’in hard forkunu destekleyen ve çatallanma ile Bitcoin SV’yi çıkaran Craig Wright, o dönemde elinde çok sayıda BTC olduğunu ve piyasayı manipüle edebileceği söyleyerek tüm piyasayı adeta tehdit etmişti.

Ancak Craig Wright ve eski ortağının ailesi arasında açılan davada Wright, Bitcoin ödemelerini yapamamış ve bu durumdan sonra çoğu kişi “sen asla Satoshi Nakamoto olamazsın eğer öyle olsa elinde yüklü miktarda Bitcoin olur” tarzında suçlamalarda Wright’ı “sahtekar” olarak değerlendirmişti.

Craig Wright geçtiğimiz günlerde mahkemeye Tulip Trust fonu ile ilgili evraklar sunmuş ve hesabında yüklü miktarda Bitcoin olduğunu açıklamıştı. Bunun sonucunda Bitcoin SV ciddi şekilde yükselişe geçmişti.

İlgili Haber
Bitcoin SV'deki Yükselişler Yüzde 50'yi Geçti, Peki Sebebi Ne?

Avukatından Açıklama Geldi

Craig Wright’ın avukatının yaptığı açıklamaya göre Wright’ın Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülen 8 milyar dolarlık Bitcoinlere erişiminin hala olmadığını ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Wright elinde birçok Bitcoin adresi anahtarı olduğunu ve bunların kendisine bir kurye ile geleceğini ifade ederek mahkemeye 16 binden fazla adres bilgisi paylaştı. Bu olaydan sonra her ne kadar piyasada “Craig Wright gerçekten Satoshi Nakamoto olabilir mi” düşüncesi hakim olsa da avukatı henüz bu anahtarlara erişim olmadığını ifade etti.

Bütün bu olaylar sırasında 450 dolarlara kadar yükselen Bitcoin SV, ciddi şekilde yükseliş yaşamış olsa da an itibarı ile son durumda gerileme yaşamaya başlamış ve 265 dolara kadar düşmüş durumda.

Bitcoin SV anlık fiyatına ve grafiğine sitemizden ulaşabilirsiniz: Bitcoin SV Fiyat

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu