Metaverse

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Metaverse Hakkında Açıklama Yaptı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Metaverse ve yapay zeka konusunda açıklamalarda bulundu.

Antalya Diplomasi Forumu’nda (ADF), “Yapay zeka, Metaverse ve diğer her şey” konulu bir panel düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç: “Metaverse’ün Yaygınlaşması ile Birlikte Herkes Yeniden Eğitim Görecek”

Panelde söz alan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Metaverse ve yapay zeka gibi konulara da değindi.

Koç, Metaverse dünyasının henüz kavram olarak bir isimden ibaret olduğunu ve bu alanda tek bir şirkete bağlı kalınmaması gerektiğini açıkladı.

Metaverse ve benzeri alanlarda uygulanacak kurallar ve düzenlemelerin mevcut durumda en önemli problem olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı, Metaverse kavramının yaygınlaşması ile birlikte dünyadaki herkesin yeniden eğitim görmesine ihtiyaç olacağını söyledi.

Buna ek olarak yapay zeka konusunda da bazı açıklamalar yapan Koç, bu alanda da ülkemizin stratejisine değindi.

Koç, 2021-2025 yılları için Türkiye’nin yapay zeka stratejisini ortaya koyduğunu belirten Koç, yapay zekanın meydana getireceği etik problemler için de çözüm arayışında olduklarını söyledi.

Buna ek olarak otonom sürüş konusunda da birtakım etik problemler olduğu belirtildi. Koç, otonom araçların kaza yapması durumunda kimin suçlu olacağına dair sorunların çözülmesi gerektiğini de bildirdi.

Kısa bir süre önce Kucoin, Türk kripto para kullanıcılarına dair bir rapor yayınlamıştı ve kullanıcıların Metaverse’e son derece ilgi gösterdiği ortaya çıkmıştı.

İlgili Haber
Türkiye'deki Kripto Para Kullanıcılarına Dair İlgi Çekici Bir Rapor Yayınlandı!

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin de Metaverse ve e-ticaret konusunda birtakım açıklamalar yaptı.

Çağlayan Çetin yapay zeka ve Metaverse’ün kendilerine yardım ettiğini belirtti ve yapay zeka destekli algoritmalar ile günlük 50 milyon ticari işlem yapıldığı söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu