HaberlerKripto ParaMetaverse

DBS Bank Metaverse’e Giriyor!

DBS Bank CIO'su bankanın metaverse teknolojisini araştırdığını söyledi.

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra daha popüler hale gelen Metaverse teknolojisine katılım son hız devam ediyor.

Güneydoğu Asya’nın Singapur merkezli en büyük bankası olan DBS Bank da son zamanların popüler teknolojisi Metavserse alanında araştırmalar yapıyor.

Asyalı bir haber sitesi olan Nikkei Asia ile röportaj yapan DBS Bank CIO’su Jimmy Ng, DBS Bank’ın bankacılık hizmetlerini metaverse evrenine getirmenin yollarını aradığını söyledi.

“Baktığımız birkaç anahtar teknoloji var. Bunlardan biri de elbette metaverse teknolojisidir. Bu teknolojiyi geliştikçe daha aktif olarak keşfediyoruz.”

DBS Bank’ın metaverse ile ilgili planları hakkında ayrıntı vermeyen Jimmy NG, “bankanın ne zaman ve hangi hizmetleri sunabileceğini şimdilik açıklayamam ancak bankacılık yapma şeklimiz metaverse gibi çok farklı platformlara aktarılabilir.” dedi.

DBS Bank’ın dijital dönüşümüne büyük yatırımlar yapmaya devam edeceğini belirten Jimmy Ng, DBS’nin dijital dönüşüme yaklaşık 10 yıl önce başladığını ve müşterilerinin %60’ının artık dijital bankacılık hizmetlerini kullandığına dikkat çekti.

DBS Bank metaverse gibi son moda teknolojileri araştırmaya devam ederken DBS Bank CEO’su Piyush Gupta, ülkedeki mevzuat kısıtlamaları nedeniyle yakın gelecekte perakende müşterilerine kripto para ticareti hizmetleri sunmayacaklarını açıklamıştı.

İlgili Haber
DBS Bank Bitcoin Planlarını Erteliyor! İşte Nedeni

Bankaların Metaverse Hamleleri!

Bir yandan DBS Bank metaverse teknolojisini araştırmaya devam ederken bir yandan da JP Morgan ve HSBC gibi küresel bankacılık kurumları metaverse dünyasına adım attı bile.

JP Morgan kullanıcıları için Decentraland’de bir ofis açarken, HSBC ise geçtiğimiz ay The Sandbox’tan bir arsa satın aldığını duyurdu.

İlgili Haber
Dev Banka Bu Kripto Para Projesinden Arsa Satın Alacak!
İlgili Haber
JPMorgan, Decentraland Evreninde Ofis Açtı! "Metaverse, 1 Trilyon Dolarlık Bir Sektör Haline Gelebilir"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu