BitcoinHaberlerKripto Para

DBS Bank Bitcoin Planlarını Erteliyor! İşte Nedeni

DBS Bank CEO'su bankanın kripto para ticareti planları ile ilgili konuştu.

Singapur’un en büyük bankaları arasında yer alan DBS Bank Şubat ayında 2022 sonuna doğru perakende kullanıcılar için kripto para ticareti hizmeti başlatacağını duyurmuştu.

İlgili Haber
Bankalar Kripto Paralar İçin Geliyor, DBS Bank Tarih Verdi!

DBS Bank Kripto Para Ticaretini Askıya Aldı!

Ancak DBS Bank CEO’su Piyush Gupta, yakın zamanda yaptığı açıklamada, ülkedeki düzenleyici kurumların perakende yatırımcılar için kripto para ticaretini durdurma konusunda haklı olarak endişe duyduğunu belirterek bankanın kripto para ticareti kararından geri adım attığını söyledi.

“Banka, ülkedeki mevzuat kısıtlamaları nedeniyle yakın gelecekte perakende müşterilerine kripto para ticareti hizmetleri sunmayacak.

Aynı zamanda ülkedeki ortamın, yakın gelecekteki herhangi bir zamanda perakende müşterilerimiz için kripto para ticaret hizmeti sunmamıza izin vereceğini düşünmüyorum.”

“Dünya Kripto Paraları Er Yada Geç Kabul Edecek!”

Kripto para birimlerinin geleceği konusunda iyimser olduğunu yineleyen DBS Bank CEO’su kripto para birimlerinin er ya da geç finansal hayatı bir parçası olacağına inandığını belirtti:

“Daha önce de söylediğim gibi, dijital para birimlerinin ve kripto varlıkların zamanla daha da yaygınlaşacağını düşünüyorum.

Bu bağlamda da er ya da geç dünyanın kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak kabul etmesi gerektiğini düşünüyorum.”

DBS Bank CEO’su Gupta, Mart ayının başlarında bankanın açıklanan yıllık raporunda Bitcoin gibi kripto para birimlerinin tıpkı altın gibi bir değer deposu olarak büyümeye devam edeceğini söylemişti.

İlgili Haber
Singapur'un En Büyük Bankası Bitcoin Büyümeye Devam Edecek Dedi, Nedenini Açıkladı!

Singapur’un en büyük bankası kripto paraların geleceği ile ilgili iyimser kalırken geçtiğimiz aylarda Singapur Para Otoritesi (MAS), halkı kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda uyarmıştı.

İlgili Haber
Singapur Kripto Para Reklamlarına Yönelik Sert Kararlar Aldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu