BitcoinHaberlerKripto Para

Singapur’un En Büyük Bankası Bitcoin Büyümeye Devam Edecek Dedi, Nedenini Açıkladı!

DBS Bank CEO'su Bitcoin'in altın gibi büyümeye devam edeceğini söyledi.

Kripto para sektöründe attığı adımlar ile adından söz ettiren Singapur’un en büyük bankalarından biri DBS Bank, yıllık raporunu yayınladı.

“Bitcoin Büyümeye Devam Edecek!

DBS Bank CEO’su Piyush Gupta, açıklanan yıllık raporda Bitcoin gibi kripto para birimlerinin tıpkı altın gibi bir değer deposu olarak büyümeye devam edeceğini söyledi.

“Düzenleyiciler ve politikacılar, para politikası ve ekonomik yönetim araçlarının kontrolünden vazgeçme konusunda isteksiz olacaklar. Bu nedenle de özel paranın (kripto paraların) büyümesine izin verme konusunda çok dikkatli olacaklar.

Bunları söyledikten sonra kripto paraların bugün altının olduğu gibi anlamlı bir değer deposu olarak büyümeye devam edeceğini düşünüyorum.”

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin büyümesine rağmen devlet destekli para birimi rolünü üstlenmeyeceğini düşündüğünü belirten ünlü CEO, bunun nedeni olarak şunları gösterdi:

“Bunun nedeni, paranın üç özelliğe sahip olması gerektiğidir: bir hesap birimi, bir değişim aracı ve bir değer deposu olmak.

Özel olarak çıkarılan madeni paralar yani kripto paralar bunlardan ilk ikisini elde etmekte zorlanıyor.”

CBDC’ler Daha Çok Kullanılacak!

Merkez bankası dijital para birimlerinin gelişimi hakkında da görüşlerini belirten Piyush Gupta, CDC’lerin daha yaygın hale geleceğini ve bu gelişmelere yakın olmak gerektiğinin altını çizdi.

“Dünyadaki merkez bankalarının %85’i şu anda CBDC üzerinde ya çalışıyor ya da pilotluk yapıyor.”

Gupta son olarak DBS Bank’ın CBDC teknolojisi ile ilgilendiğini ve Singapur Para Otoritesi ile birlikte CBDC denediğini de sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu