Metaverse

Dev Çip Üreticisi Qualcomm da Metaverse Dünyasına Giriyor!

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden olan Qualcomm, 100 milyon dolarlık metaverse fonu açıkladı.

Yaşamın her alanında çip kullanımının ön plana çıktığı şu dönemde, Qualcomm gibi çip üretim şirketleri inanılmaz bir öneme sahip.

Qualcomm, dünyanın en büyük çip şirketlerinden birisi ve böyle bir şirketin metaverse fonu oluşturması da aslında kripto para sektörünün yararına.

İlgili Haber
Adidas Metaverse Alanında 3 Kripto Para Projesi İle Ortaklık Kurdu!

Qualcomm, Metaverse Dünyasına Girdi

Çok uluslu yazılım ve mikroçip devi Qualcomm Incorporated, genişletilmiş gerçeklik (XR), yapay zeka (AI) ve artırılmış gerçeklik (AR) odaklı teknoloji şirketlerini desteklemek için 100 milyon dolarlık bir Metaverse fonu oluşturdu.

Yatırım projesi ve fonlama, şirketin akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, akıllı saatler ve akıllı kitaplar dahil olmak üzere birçok cihaz listesi için tasarladığı Snapdragon çiplerine atıfta bulunarak “SnapDragon Metaverse Fonu” olarak adlandırılıyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre bu fon aynı zamanda XR-odaklı oyun, sağlık, medya ve eğlence odaklı tecrübe veya uygulama geliştiren geliştiricilere de fon vermek için kullanılacak.

Qualcomm CEO’su Christiano Amon konu hakkında yaptığı açıklamada geliştiricileri ve şirketleri güçlendirmeyi hedeflediklerini, bu sayede metaverse dünyasının büyüyeceğini düşündüklerini aktardı.

Şirket, kendi 5G, AI ve XR teknolojileri ile metaverse dünyasına hızlı bir giriş yapmak istiyor ve bunların metaverse için kritik olacağını düşünüyor.

Qualcomm’un internet sitesi de bununla ilgili bir duyuruya sahip. Özellikle akıllı telefon yardımıyla kullanılan XR teknolojisinin, insanların hayatındaki birçok şeyi değiştirmesi beklenmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu