AnalizBitcoinHaberler

Dikkat! Bitcoin Balinaları Dumpa Mı Hazırlanıyor ?

Bitcoin'de balinalardan gelen satış baskısı artabilir.

Bitcoin’in hala hareketleri ortalamalarının altında işlem görmesi yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Yatırımcıların Bitcoin’deki belirsizlik bitene kadar işlem yapmaktan imtina ettiğini buna bağlı olarak da marketteki işlem hacminin düştüğünü gözlemliyoruz.

Grayscale’de kilitli yüklü Bitcoinlerin kilitlerinin açılacağına ilişkin beklenti de marketteki risk iştahını düşürdü. Bunun yanı sıra bu beklentiye karşı balinaların da pozisyonlarını güncellediğini gözlemliyoruz.

Çin’li gazeteci Colin Wu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 11 Temmuz’da borsalardaki balina oranının hatırı sayılır şekilde yükseldiğini ve bu yıl içerisinde bunun 3. kez gerçekleştiğini ifade etti.

Wu, borsalardaki balina oranının bu denli arttığı zamanlarda genel olarak fiyatta bir miktar düşüş olduğunu da sözlerine ekledi.

Şu sıralar 33840$’dan işlem gören Bitcoin dün üzerinde kapatmayı başardığı günlük Ma20’de tutunmaya çalışıyor. Günlük Ma20 şu sıralar 33983$ seviyesinden geçiyor. Teknik olarak günlük mumun bu seviyenin altında kapanması satış baskısını artırabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu