blank
AnalizDogecoin

Dogecoin (DOGE) Yeni Bir Yükselişe Mi Hazırlanıyor? – İşte Önemli Seviyeler!

Dogecoin (DOGE) teknik analizinde beklentiler…

Şimdiye kadar sosyal medya üzerindeki manipülasyonlarla adeta bir pump coini haline gelen ve bunu Elon Musk’ın twitleriyle teyit eden Dogecoin (DOGE), yayın saati itibariyle 0.31 dolar üzerinden işlem görüyor.

Türk yatırımcılar tarafından da oldukça büyük rağbet gören ama bir o kadar da yatırımcıları zarara sokan DOGE, FOMO etkisiyle yaşadığı yükselişte coinmarketcapte 40 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 7. sıraya yerleşti.

Temel anlamda arzının sınırsız olması nedeniyle birçok tecrübeli yatırımcı ve analist tarafından uzak durulan veya vur kaç yapmak için seçilen DOGE için Elon Musk, 8 Mayıs’ı işaret ediyor.

İlgili Haber  Elon Musk, DOGE İçin Tarih Verdi!

Bazı yeni yatırımcılara DOGE’un temel anlamda fazlasıyla riskli olduğu anlatılsa da bu yatırımcılar, coinmarketcapteki yeri itibariyle DOGE’un oldukça sağlam bir coin olduğu konusunda ısrar ediyorlar.

Ancak bu yatırımcılara daha önce de ilk 10’da hatta ilk 5’te olan nice coinlerin gözden düştüğünü belirtmek isteriz. Nitekim FED başkanı Powell da bu konuda negatif tutumunu vurguluyor.

İlgili Haber  FED Başkanı Jerome Powell, Dogecoin (DOGE) İle İlgili Soruyu Yanıtladı

4 Saatlik Görünüm

16 Nisan günü gördüğü en yüksek seviye olan 0.45 dolardan bi hafta içerisinde %64 değer kaybına uğrayan ve son bir haftada da %100 değerlenen DOGE, 4 saatlik grafikte iki önemli yatay alan arasında bulunuyor.

Ayrıca ATH seviyesinden gelen kırmızı düşen trend çizgisinin fiyata direnç uygulaması bekleniyor. Destek olarak da dip seviyesi olan 0.159 dolardan bu yana gelen yeşil yükselen trend çizgisi gösteriliyor.

Grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesine göre şu anda 0.30486 dolar seviyesini destek haline getiren DOGE’un önemli bir direnç alanı olan 0.339 – 0.348 dolar aralığını denemesi bekleniyor.

Dogecoin (DOGE) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu alan aynı zamanda düşen trend çizgisinin de geçilmesine bağlı olduğu için kırmızı bölge üzerindeki mum kapanışları, fiyatın 0.388 ve 0.45 dolar seviyelerine doğru yükselmesini sağlayabilir.

Bu seviyelerden alım yapan yatırımcıların ise yeşil tren çizgisi altındaki kapanışlarda dikkatli olması ve yeşil bölge altında stop olma yoluna gitmeleri doğru strateji olabilir.

Saatlikte Yükselen Kanal Ve 0.395 Dolar Hedefi!

Bitcoin hakimiyetinin düştüğü ve liderin sahneyi altcoinlere bıraktığı şu günlerde ön plan çıkan DOGE, 4 saatlikte olduğu gibi saatlik grafikte de yükseliş için hazır görünüyor.

Dün yaşadığı pump ile %36 yükselen DOGE, bu yükselişin ardından gelen mumlarla 0.395 dolar hedefli bir boğa filaması gösteriyor. 26 Nisan günü 23:00 mumundan bu yana gelen yükselen kanal ve uygulanan fibonacci düzelmesindeki 0.3 – 0.304 dolar aralığı fiyata destek oluyor.

Dogecoin (DOGE) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

DOGE’un beyaz trend çizgisini ve yatay direnç olan 0.321 doları yukarı yönlü kırmasıyla ilk olarak bir önceki tepe olan 0.348 dolara ve ardından 0.377 – 0.395 dirençlerine ilerlemesi bekleniyor.

Ancak 0.3 doların altına inilmesinin bu formasyonu bozacağı ve kısa vadeli yatırımcıların stop olmasına yol açacağı düşünülüyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu