Kripto HaberleriAltcoinDogecoin Kopyası Teddy Doge (TEDDY) Yüzde 99 Geriledi!

Dogecoin Kopyası Teddy Doge (TEDDY) Yüzde 99 Geriledi!

Takip et

2021’de 14 milyar dolarlara ulaşan kripto para dolandırıcılığı, 2022 yılında da tam gaz devam ediyor.

Bu bağlamda sayısı 20.000’in üzerinde olan kripto para birimlerinin çoğunun dolandırıcılık faaliyetleri ile piyasaya sürüldüğünü söylemek çok da yanlış olmaz.

Bunların sonuncusu ise “köpek temalı” kripto paralardan olan ve Dogecoin’in kopyası olarak bilinen Teddy Doge’de (TEDDY) yaşandı.

Dolandırıcı kripto para faaliyetlerinin, kendi projelerinin değerini yükselttikten sonra alım satım işlemlerine son verip elde ettikleri parayla kaçması olarak bilinen rug pull, en son TEDDY’de görülmüş oldu.

Rug Pull sonrası yüzde 99 değer kaybeden TEDDY, milyonlarca dolar zarar yaşanmasına sebep oldu. PackShield şirketinden aktarılan bilgilere göre proje, geliştiriciler tarafından önce pompalanarak yükseltildi daha sonra ise satış yaparak projenin çökmesi sağlandı.

Ellerindeki TEDDY coinleri BNB ve BUSD’ye çeviren dolandırıcıların, milyonlarca dolara tekabül eden bu kripto paraları Binance borsasına aktardığı tespit edildi. Binance tarafından konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmese de bu varlıkların dondurulması son derece muhtemel.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları