Dogecoin

Dogecoin’in Eski Şaşaalı Günleri Geride Mi Kaldı?

Genel kripto para piyasasının sert düşüşler yaşamasıyla birlikte Dogecoin'de rekor düzeyde değer kaybetti.

Kripto para dünyası zorlu bir hafta sonu geçiriyor. Kripto para dünyasının topla piyasa değeri son 24 saatte %12 düşerek bu yazının yazıldığı anlarda 1.57 trilyon dolar seviyesine geriledi. Piyasadaki altcoinlerin birçoğu kayıp yaşarken Dogecoin ise bir gün içerisinde %22 değer kaybederek büyük yara aldı.

Dogecoin’in 1 saatlik fiyat grafiği

0.156 dolar seviyesinden ani bir şekilde 0.121 dolara kadar gerileyen altcoin, haftalık tabloda ise %32.27 düşüş sergileyerek kripto para dünyasındaki düzeltme hareketinden en kötü etkilenen altcoinlerden biri oldu.

Dogecoin’in Eski Şaşaalı Günleri Geride Mi Kaldı?

Bu yazının yazıldığı anlarda 0.128 doların altına inen DOGE, böylelikle 2021 yılının Nisan ayından bu yana en düşük seviyesine gerilemiş oldu. Geçtiğimiz senenin Nisan ayında yaşanan meme coini furyası ile birlikte DOGE fiyatı iki hafta içerisinde 0.07 dolardan 0.40 dolara kadar yükselmişti.

Daha düşük zaman aralıklı bir grafik incelendiğinde, alçalan dipler sergileyen Dogecoin, uzmanlara göre düşüşünde herhangi bir yavaşlama emaresi göstermiyor. Geçtiğimiz yıla 0.01 dolardan daha düşük bir fiyat ile giriş yapan DOGE, bunun ardından gerçekleştirdiği rallisi ile birlikte 8 Mayıs tarihinde 0.74 dolara kadar sıçrayarak rekor kırmıştı.

Bununla birlikte Dogecoin’in RSI göstergesi de darbe alarak yeniden aşırı satış bölgesine giriş yaptı. Genel kripto para piyasasındaki düşüş, Bitcoin fiyatının gün içerisinde %8.12 kadar değer kaybetmesinin ardından geldi. BTC, şu sıralar 34.632 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlara göre piyasada panik satışlarının devam etmesiyle birlikte DOGE’un görünümü de ayı lehine olmayı sürdürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir

İlgili Haber
Bitcoin'de Ayıların Hedefi Ne? İşte Muhtemel Taban Fiyatlar!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Hiç olmadı ki


Başa dön tuşu