BitcoinHaberler

Dolar Endeksi Kanatlandı! Bitcoin (BTC) Direniyor!

DXY'deki sert yükselişe rağmen Bitcoin tutunmaya çalışıyor!

Dolar endeksi 94’ün üzerine çıkmayı başardı. Temel olarak FED’den ve ABD’den gelen haberler piyasaların ateşini yükseltmiş ve dolara kaçış başlamıştı.

Hafta içerisinde sert satışlara şahit olduğumuz ABD borsaları bugün gelen tepkiyle birlikte bir miktar toparlandı. Ancak dolardaki yükselişin sürmesi piyasaları tedirgin etmeye devam ediyor. Bu nedenle dünkü kayıplar henüz telafi edilemedi.

Emtialara baktığımızda kırmızı rengin hakim olduğunu görüyoruz.

Bu noktada Bitcoin’in de kendisini yeşil tarafa attığını gözlemliyoruz. Günlük bazda %2’lik primle işlem gören Bitcoin dolara karşı direnenler tarafında yerini aldı.

DXY’deki sert yükselişe rağmen fiyatın tutunması pozitif bir veri olarak karşımıza çıksa da, orta vadeli düşünen yatırımcıların DXY’deki yükseliş trendini hafife almaması gerektiğini hatırlatıyoruz.

Kısa vadeli olarak baktığımızda 4 gündür yükselişini sürdüren DXY’de teknik göstergelerin aşırı alım bölgesine geldiğini gözlemliyoruz. RSİ’ların rahatlaması için DXY tarafında önümüzdeki günlerde bir miktar geri çekilme görebiliriz. Bu geri çekilme Bitcoin ve altcoinlerin fiyatını olumlu yönde etkileyecektir.

Hem DXY’nin hem de borsaların ve kripto paraların yükselmesi, “ikisinden birinde tuzak olabilir mi?” sorusunu gündeme getiriyor. Bu nedenle yatırımcılar oyun planlarını kurarken DXY’deki yükselişi göz ardı etmemeliler.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu