Altcoin

Dünyaca Ünlü Ekonomistten Riskli SHIB Açıklaması!

Michael Burry, SHIB'i eleştirdi.

2008 yılındaki ekonomik krizi önceden takip ederek buna göre short pozisyon açması ile ünlenen ve adına “The Big Short” isimli film bile çekilen Michael Burry, ara ara kripto para sektörüne yönelik açıklamalarda da bulunuyor.

Son 30 günlük sürede %340 yükseliş elde eden ve bütün dikkatleri üzerine çeken SHIB ise analistin dikkatini çeken son kripto para birimi oldu.

Burry’den SHIB Eleştirisi

Burry, şu an silinen tweetinde SHIB’i sert bir şekilde eleştirip bunun arzının ne kadar fazla olduğunu vurguladı.

“Sadece söylüyorum, bir katrilyon saniye 32 milyon yıl eder. 1 katrilyon gün de 2,7 trilyon yıl yapar veya bu evrenin başlangıcından beri geçen zamanın 71.000 ile çarpılması demektir. Diğer bir deyişle, bu anlamsız kalıyor.”

Burry’nin burada vurguladığı nokta ise SHIB’in arzının katrilyonun bile üzerinde olması gibi gözüküyor.

Burry, daha önce yaptığı açıklamalarında da bir kripto para biriminin arzı ne kadar fazla olursa bunun riskinin de o kadar artacağını vurgulamıştı.

SHIB ise katrilyon arzına rağmen 1 milyon aktif kullanıcıya ulaşıp inanılmaz bir fiyat artışı elde etti ve bunun en büyük sebebi tabii ki Elon Musk.

Musk’ın tweetleri artık Dogecoin’e değil SHIB’e yarıyor ve durumun böylelikle diğer DOGE kopyası kripto para birimlerine de umut verdiği düşünülüyor. SHIB ise an itibarıyla 15. sırada yer almakta.

Bitcoinsistemi.com olarak okuyucularımızı son zamanlarda yükselmiş coinlere yatırım yaparken dikkatli olunması konusunda sürekli uyarıyoruz. Bu bağlamda yükselmiş coinlere yatırım yapılacaksa muhakakk sermayenin küçük bir kısmıyla, stop limit kullanarak ve strateji dahilinde işlem yapmak öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bence shib en fazla 1 lira olur. Buda bize yeter.

Anonim

Bu yorumu bu adam yaptıysa shiba hakkinda ve projeleri hakkinda hic bir sey bilmiyor

Anonim

Kendisinde yuklu miktarda shiba yoksa benim de adim tuna degil

OmerfaruK

Adin zaten zaten tuna degil ki, Anonim… 🤑


Başa dön tuşu