BitcoinHaberler

Dünyanın En Büyük Hedge Fonu Yöneticisi: ” Portföyü Korumak İçin Bitcoin Alınmalı!”

Ray Dalio'dan Bitcoin'e övgü dolu sözler geldi.

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in CEO’su Ray Dalio, lider kripto para birimi Bitcoin’in genç neslin altını olduğunu söyledi.

Dünyanın en zenginlerinden biri olan Dalio, MarketWatch ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda geçmişteki Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik şüpheci tavrından uzaklaşarak Bitcoin’e artık değer verdiğini dile getiriyor.

“Bitcoin, genç nesil için altına bir alternatif. Bence içsel bir değeri yok, ancak emsal değeri var ve bu nedenle de bir miktar değeri var.”

71 yaşındaki başarılı CEO, Bitcoin ile ilgili övgü dolu sözlerine devam ederek Bitcoin’in bu güne kadar hiç siber saldırıya uğramadığını ve ulaşmış olduğu benimsenme oranı ile büyük bir başarıya imza atmış olduğunu ifade etti.

Ray Dalio portföy çeşitlendirilmesi yakmak gerektiğini savunarak kendisinin de portföyünün bir kısmı ile Bitcoin aldığını belirtti ve “Portföyümü korumak için Bitcoin’im var.” dedi.

Ünlü milyarder, mayıs ayında ilk kez küçük bir miktarda Bitcoin satın aldığını açıklamıştı.

Dalio, Bitcoin’in dünya çapında yasaklanmayacağını düşünse de bir yatırımcı olarak binlerce yıldır bir değer deposu olarak hayatta kalmayı başarmasından dolayı hala Bitcoin yerine ağırlıklı olarak altın almayı tercih ettiğini söyledi.

Ray Dalio son olarak FED’in para basmasının daha fazla enflasyona neden olabileceğini de belirterek şunları söyledi:

“Faiz oranlarının yükselmesine izin vererek bunu düzeltmeye çalışırlarsa ekonomi, siyaset ve piyasalar için kötü olur. Yani muhtemelen daha fazla para basmak zorunda kalacaklar ve bu da daha fazla parasal enflasyona neden oluyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu