AnalizBitcoinHaberler

DXY, ABD Tahvilleri ve Bitcoin’de Son Durum Ne? Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin'de yükseliş devam edecek mi sorusunu cevabını aradık.

Bitcoin’de beklediğimiz rahatlama rallisi geldi. 42.000$’lı seviyelerin gelebileceğini önceki analizlerimizde aktarmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin 42.000$'a Göz Kırpıyor, İşte Son Durum!

Dipten %30 oranında yükselen Bitcoin, dip avcılarını memnun ederken, içeride kalan pek çok altcoin yatırımcısının maliyetlerinin çok uzağında olduğunu görüyoruz.

Yükseliş Devam Edecek Mi?

Makro ekonomik beklentiler ve FED’in faiz artırımına ilişkin yol haritasındaki belirsizliklerin, piyasa üzerindeki baskıyı ortadan kaldırmadığını hatırlatmakta fayda var.

Bu beklentiler, ABD tahvil piyasalarını ve dolar endeksindeki değerlemeleri etkilediğinden doğrudan Bitcoin’in fiyatına da etki ediyor.

Dolar endeksinde daha önce aktardığımız 95,580 desteğinin kırıldığını ancak  ABD 10 yıllıklarının bugün yükselişini devam ettirdiğini gözlemliyoruz. Bitcoin’de yükselişin hızlanması için buralarda daha fazla geri çekilme görmemiz gerekecek.

Yukarıdaki grafikte ABD 10 yıllıkları direnç bölgesinde görünüyor. Tek seferde burayı kırması kolay olmayacaktır. Bu seviyelerden bir geri çekilme olursa Bitcoin’de de dirençlerin kolayca kırıldığını görebiliriz.

Teknik olarak 43160$ ve 41800$  arasındaki direnç bölgesine girdiğimizi görüyoruz.

43.160$ üstü kapanışlarda yeniden 45.000$ seviyelerini görebiliriz. Ana destek noktamız ise 39.000$ seviyesine yükseldi.

Fibonacci seviyelerine göre direnç seviyelerimizi yukarıdaki grafikten görebilirsiniz.

Fonlama Negatif Bölgede

Bitcoin’in 40.000$’ın üzerinde çıkmasına rağmen fonlamanın negatif bölgede kaldığını gözlemliyoruz. Bu da pozitif bir veri olarak  karşımıza çıkıyor. Zira short sıkıştırmanın devam etmesi için hala benzinimizin olduğunu gösteriyor.

Özet

DXY desteği kırdı, ABD 10 yıllıkları dirençte ve Bitcoin’de ayıların iştahı kabarmış durumda. Yani Bitcoin’de yükseliş için zemin hazır.

Ancak daha fazla ayıyı tuzağa çekmek için geri çekilmeler görebiliriz. Bu noktada 41.800$ altı 4 saatlik kapanış görmediğimiz sürece yükseliş beklentimizi koruyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu