BitcoinHaberler

El Salvador Bitcoin’de Terste Kaldı! Kayıp 14 Milyon Dolar

El Salvador Bitcoin yatırımlarından 14 milyon dolar içeride.

El Salvador Bitcoin’i yasal para birimi haline getiren ilk ülke oldu. Bu Bitcoin yatırımcılarını ve maximalistlerini mutlu etse de El Salvador halkı o kadar mutlu olmayabilir. Zira sürekli dip satın aldığını söyleyen Bukele şimdilik terste kalmışa benziyor.

Cep telefonu üzerinden ülke rezervleri ile Bitcoin ticareti yapması nedeniyle eleştirilen başkan bu günlerde sessizliğini koruyor.

Yapılan önceki duyurulardan anladığımız kadarıyla El Salvador şimdiye kadar 73.2 milyon dolar maliyetle 1391 Bitcoin satın aldı. Haber saatimiz itibariyle bu Bitcoinlerin değeri 59,5 milyon dolara kadar geriledi. Bu da yaklaşık 14 milyon dolarlık bir kayıp yaşandığı anlamına geliyor.

Alımlarının çoğunluğunu 50.000$’ın üzerinde yapan ve terste kalan Bukele’nin son dibi satın alıp almadığı bilinmiyor.

Ülkenin Bitcoin alım-satımlarına ilişkin bilgilerin sadece paylaşılan kadarını biliyoruz. El Salvador’un cüzdan adresleri kamuya açık olmadığı için alım satımların ne zaman yapıldığını kestirmek zorlaşıyor.

Teorik olarak El Salvador’un terste kaldığını düşünüyor olsak da, bu Bitcoinlerin karlıyken satılıp satılmadığını bilmiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, ülkenin Bitcoin’inin bir kısmını sattığını söylese de, bu işlemlerin ne zaman ve hangi fiyattan gerçekleştiğini açıklamadı.

Şimdilik terste kalan Bukele’den yakından yeni bir BTC alım haberi gelip gelmeyeceğini merakla bekliyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu