coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador, Bitcoin'e Yatırım Yapana Vatandaşlık Verme Uygulamasını Başlatıyor

El Salvador, Bitcoin’e Yatırım Yapana Vatandaşlık Verme Uygulamasını Başlatıyor

Bitcoin'in resmi para birimi olduğu El Salvador, bu kez Bitcoin yatırımı yapana vatandaşlık verme programı başlatıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’e (BTC) resmi para birimi statüsü veren ilk ülke olan El Salvador, “El Salvador’u Benimsemek Özgürlük Vizesi” programı adı altında yeni bir girişim başlattı.

Program, sınırlı sayıda başvuru sahibine Bitcoin ya da USDT’ye 1 milyon dolarlık yatırım karşılığında vatandaşlık kazanma fırsatı sunuyor.

“Özgürlük Vizesi”, yılda 1.000 katılımcı ile sınırlı olacak şekilde diğer ülkelerdeki Altın Vize programlarına benzeyen, yatırım yoluyla ikamet ve vatandaşlık arayan bireyleri çekmeyi amaçlıyor. Başarılı başvuru sahipleri Salvador pasaportu almaya hak kazanacak ve vatandaşlık elde etme fırsatı yakalayacak.

El Salvador Dışişleri Bakan Yardımcısı Adriana Mira yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“El Salvador’u Benimsemek Özgürlük Vizesi Programı, bireylerin ulusumuz için refah dolu bir geleceği şekillendirmeye aktif olarak katılmaları için olağanüstü bir fırsat sunuyor.”

Dışişleri Bakanlığı, her yıl tüm kontenjanların dolması halinde programın ülkeye yılda 1 milyar dolara kadar gelir sağlayabileceğini öngörüyor. Program, teknoloji ortağı olarak hizmet verecek olan stablecoin ihraççısı Tether ile işbirliği içinde yürütülüyor.

İlgili Haber  Fidelity Yöneticisi, Bitcoin Spot ETF Onayından Sonra BTC'de Beklediklerini Açıkladı

Ancak, göç danışmanlığı firması Henley & Partners’a göre, bu girişimin komşu Karayip ada ülkeleri Antigua ve Barbuda, Dominika ve St Lucia’daki yatırım programlarıyla benzer vatandaşlıktan 10 kat daha pahalı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Bu girişim, şehirleri ve toplulukları finansal özgürlük ve yenilik arayışlarında destekleme taahhüdümüzü vurguluyor. Bu ortaklık, teknolojiyi ilerletme, ulusları güçlendirme ve bireylerin inovasyon ve ilerlemenin el ele gittiği bir geleceğe yatırım yapmalarını sağlama konusundaki kararlılığımızı pekiştiriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail