BitcoinHaberlerKripto Para

El Salvador Halkı Bitcoin’e (BTC) Güvenmiyor!

Yakın tarihli bir anket El Salvador halkının Bitcoin'e güvenmediğini ortaya koydu.

2021 yılında lider kripto para birimi Bitcoin’i yasal para birimi kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador‘da Bitcoin tartışması devam ediyor.

Ülkede Bitcoin’in kabulünden yaklaşık 4 ay sonra yapılan bir anket sonucu El Salvador nüfusunun %70’inin Bitcoin’e güvenmediğini ortaya koydu.

Orta Amerika Üniversitesi José Simeón Cañas’ın (UCA) Üniversite Kamuoyu Enstitüsü tarafından 7-17 Aralık tarihleri arasında çalışması yapılan anketin sonuçları ile ilgili bir rapor yayınlandı.

Anket sonuçlarına göre El Salvador halkının sadece %14,1’i BTC’ye mutlak güven duyduğunu söylerken %34.8’i Bitcoin ile ilgili hiçbir şeye güvenmediğini belirtti.

Anket, ülke nüfusunun %22’sinin Bitcoin’in ne olduğunu bile bilmediğini hatta tek başına nasıl kullanılacağını dahi bilmediklerini ortaya çıkardı.

Katılımcıların büyük çoğunluğu kabul edilen Bitcoin Yasasının yerel halktan ziyade zenginleri, hükümeti, yabancı yatırımcıları ve girişimcileri desteklediğini düşündüğünü dile getirdi.

Bu bağlamda katılımcıların %25,6’sı zenginlere, %20,5’i hükümete fayda sağladığına inandığını söylerken sadece %10,9’u Bitcoin Yasası’nın halkın yararına olduğunu düşünüyor.

Ankete katılanlara Bitcoin kabulünün ülkenin ekonomisi üzerinde bir etkisi olup olmadığı sorulduğunda %60’sı hiçbir etkisi olmadığını, %20’si ekonominin düzeldiğini, %57,2’si ise aynı kaldığını belirtti.

Son olarak katılımcıların genel olarak ortak fikri ülkede Bitcoin yasal para olarak kabul edilmiş olsa da BTC kullanımının zorunlu olmaması, gönüllülük esasına dayalı olması gerektiği yönünde toplanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu