BitcoinHaberler

El Salvador Soruyor: Gerçek Dostunuz Kim? Bitcoin Mi Dolar Mı?

Nayip Bukele Bitcoin avantajlarını anlatmaya devam ediyor.

Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ülke olan El Salvador, bir yandan Bitcoin alımlarına devam ederken bir yandan da aldığı Bitcoin’lerden elde ettiği karlar ile yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bitcoin’den elde edilen karlar ile daha önce bir hastane ve okul yapılacağını açıklayan El Salvador başkanı Nayip Bukele, şimdi ise yeni bir stadyum inşa edileceğini duyurdu.

İlgili Haber
El Salvador Bitcoin Gelirleriyle Ne Yapacağını Açıkladı!

Bukele, ülkedeki 30 yıllık mevcut stadyumun yerine inşa edilecek yeni stadyum inşaatının gelecek yıl başlayacağını belirtti. Çin ile ortaklaşa inşa edilecek olan yeni stadyum, Fifa yönergelerine uygun ve toplam 50.000 koltuk kapasiteli olarak yapılacak.

Bukele paylaşımında,  Çin ile yapılan ortaklığı “Çin ve El Salvador halkları arasındaki dostluğun bir örneği” olarak nitelendirdi.

El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin ardından hem IMF tarafından hem de diğer dünya ülkeleri tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Yeni stadyum duyurusundan sonra attığı twit ile bu eleştirilere gönderme yapan Nayip Bukele, Bitcoin ile Doları kıyaslayarak, Bitcoin’in avantajlarından yararlandıklarını belirtti. Bukele “Gerçek dostunuz kim? Size stadyum, kütüphane, kongre merkezi, iskele, su arıtma tesisi veren mi Yoksa sizi listelere sokan, size yaptırım uygulayan ve rakiplerinizi finanse eden mi?” dedi.

Başkan Bukele bu paylaşımı ile, El Salvador’un Bitcoin benimsemesini “diktatörlük” olarak nitelendiren ABD’yi ve IMF’yi hedef aldığı değerlendirildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu