bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador'dan 1 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Hamlesi Geliyor!

El Salvador’dan 1 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Hamlesi Geliyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’i yasal para birimi haline getiren ilk ülke olan El Salvador’un Bitcoin hamleleri devam ediyor.

Ülkede banka hesabı bulunan kişi sayısından daha fazla insanın Bitcoin cüzdanının olması benimsemeyi artırırken, halkın Bitcoin’e giderek ısındığını görüyoruz. Zira son olarak banka yöneticileri de Bitcoin ile geleneksel sistemin bir arada olabileceğini ifade ederek, son durumundan memnun olduklarını belirtmişti.

İlgili Haber
El Salvador'daki Bankalar Bitcoin'i Benimsedi! "Birlikte Var Olabiliriz!"

El Salvador’un Bitcoin deneyi başarılı bir şekilde ilerlerken, ülkede bu hafta Bitcoin Haftası Konferansı yapılıyor. Konferansta konuşan Devlet Başkanı Nayib Bukele ileride yapmayı planladıklarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bukele ilk olarak Bitcoin City projesini duyurdu. Özelikle işlemlerden ve kazançlardan vergi alınmayan ve tamamen Bitcoin ile yönetilen bir şehir oluşturulacak.

Bukele projeyi desteklemek için 1 milyar dolarlık fon tahvil ihraç etmeyi planlıyor. Blockstream ve Bitfinex’in destekleriyle tokenize edilmiş 10 yıllık tahvillerin kullanılması planlanıyor. Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino’da bu konuda El Salvador’u destekleyeceklerini duyurdu.

1 milyar dolarlık Bitcoin tahvillerinin 500 milyon dolarlık kısmının Bitcoin madenciliği altyapısı için harcanacağı, 500 milyon dolarlık kısmının ise 5 yıl süreyle kilitli kalacağı ifade edildi.

Bitcoin şehrinin enerji ihtiyacının kolay karşılanması için bir yanardağın yanına inşa edileceği belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları