blank
BitcoinHaberler

El Salvador’un Bitcoin Hamlesine IMF’den Veto!

El Salvador'un Bitcoin hamlesi bazı kurumları rahatsız etti.

Son günlerde Bitcoin’in gündeminde El Salvador var. Bitcoin 2021 konferansında devlet başkanı Nayib Bukele’nin açıklamalarıyla El Salvador’un Bitcoin macerası başladı. Ülkede yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanılarak devlet eliyle Bitcoin madenciliği yapılması için gerekli çalışmalar da başlatıldı.

“Bitcoin için küçük, insanlık için büyük” bu hamle sonrası Bitcoin yatırımcıları memnun olurken bazı kurumlar rahatsız oldu.

Uluslararası Para Fonu (IMF) bugün yaptığı açıklamalarla El Salvador’un Bitcoin’e olan ilgisinin bazı problemleri beraberinde getireceğini belirtti.

IMF sözcüsü Gerry Rice bir basın açıklaması sırasında, “Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesi çok iyi analiz gerektiren bir dizi makroekonomik, finansal ve yasal sorunları gündeme getiriyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve yetkililerle görüşmeye devam edeceğiz.” dedi.

IMF’nin bugün El Salvador Devlet Başkanı ile Bitcoin yasasını tartışması bekleniyor. El Salvador’un 1 milyar dolara yakın bir program için IMF ile görüşme halinde olduğu biliniyor.

Nayib Bukele yaklaşık 1 saat önce attığı bir twitle Bitcoin konusunda geri adım atmayacağının mesajını verdi.

El Salvador’un volkanları kullanarak madencilik yapacağına ilişkin bir haberi alıntılayan Bukele, “olacak” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu