binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador'un Milyonlarca Dolarlık Yatırım Yaptığı Volkan Enerjisiyle Kaç Tane Bitcoin Çıkardığı...

El Salvador’un Milyonlarca Dolarlık Yatırım Yaptığı Volkan Enerjisiyle Kaç Tane Bitcoin Çıkardığı Ortaya Çıktı!

El Salvador'un Bitcoin adreslerini açıklamasıyla birlikte volkan enerjisiyle elde ettiği BTC miktarı da belli oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Küçük bir Orta Amerika ülkesi olan El Salvador, küresel finans dünyasında ses getirmeye devam ediyor. Reuters’a göre ülke, volkan kaynaklı benzersiz bir jeotermal enerji santrali sayesinde 2021’den bu yana yaklaşık 474 Bitcoin’i başarıyla çıkarttı. Bu girişim, hükümetin şu anki fiyatlarla 354 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir rakama ulaşan toplam BTC portföyünü önemli ölçüde artırdı.

Ülkenin resmi bir devlet kuruluşu olan “Bitcoin Ofisi”, devlet kasasında şu anda 5.750 bitcoin bulunduğunu bildirdi. Yeni eklenen yaklaşık 29 milyon dolar değerindeki 473.5 bitcoin, 2021 yılının Eylül ayından bu yana çıkarıldı. Bu Bitcoinler, ülkenin heybetli Tecapa yanardağından elde edilen az miktarda jeotermal enerji kullanılarak üretildi.

İlgili Haber  Son Dakika: ABD Adalet Bakanlığı, Ethereum Blockchain'ine Saldıran İki Kişiyi Tutukladığını Bildirdi!

Bu yılın başlarında ikinci bir dönem için yeniden seçilen ve Bitcoin meraklısı olarak bilinen Başkan Nayib Bukele’nin yönetimi, yanardağdan bitcoin “çıkarmak” için 300 madencilik cihazı kurdu. Devlete ait enerji santrali tarafından üretilen 102 megawatt’ın (MW) 1.5 MW’ı kripto para madenciliğine ayrıldı.

Dünyanın dört bir yanındaki kripto para madencileri, elektrik tüketen operasyonları ve faaliyetlerinin elektrik şebekeleri ve karbon emisyonları üzerindeki etkisi nedeniyle son zamanlarda daha fazla inceleme altına alınmıştı. Ancak El Salvador’un jeotermal enerjiyle çalışan madencilik operasyonu daha sürdürülebilir bir alternatif sunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail