AltcoinHaberler

Elinizdeki USDT’lerin Karşılığı Var Mı?

Tether FUD'u yatırımcıları tedirgin ederken, CTO iddialı konuştu!

TerraUSD‘de yaşanan çöküş  stablecoinlere olan güveni ciddi anlamda sarstı. Bu nedenle bazı küçük stablecoinlerde yaşanan büyük çıkışlar kısa süreli depeg (1 dolara sabitliğin bozulması) yaşanmasına neden oldu.

En büyük stablecoin Tether‘e ilişkin endişelerinde arttığını gözlemledik. Öyle ki büyük oranda yaşanan satışlar Tether’in dahi kısa süreliğine depeg yaşamasına neden oldu.

Neyse ki Tether kısa sürede 1 dolara olan sabitliğini büyük oranda geri kazandı.

Yatırımcıların stablecoinlerden kaynaklı olarak piyasaya bakışlarında bir tedirginlik olduğunu ifade eden Cryptoquant kurucusu Ki Young Ju, Tether CTO’su Paolo Ardoino’yu etiketleyerek, Tether’in 75 milyar dolarlık rezervinin gerçekten desteklenip desteklenmediğini sordu.

“UST çöküşünden dolayı korkuyoruz ve piyasa spot Bitcoin ETF’leri istiyor.

Düzenleyiciler, kurumlar ve kripto yatırımcıları 75 milyar dolarlık USDT’nin tam olarak desteklenip desteklenmediği konusunda yanıtınızı bekliyor.”

Ju, bu paylaşımının ardından Tether FUD’u yaymakla suçlanınca, bunun bir FUD olmadığını, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini oynamamasının nedenleri arasında Tether’in de yer aldığını hatırlattı.

Ju’nun paylaşımına yanıt veren Ardoino iddialı konuştu ve tüm USDT‘leri geri alacak likiditeye sahibiz dedi.

“48 saat içerisinde 7 milyar dolarlık talebi göz açıp kapayıncaya kadar karşıladık.  Aynı şeyi kaç kurum yapabilir?

Piyasa isterse buna devam edebiliriz. Büyük satışlarla başa çıkmak ve hepsini ödemek için tüm likiditeye sahibiz. 1’e 1. Evet Tether tamamen destekleniyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu