Kripto HaberleriHaberlerElon Musk 6.88 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Sattığını Duyurdu: Nedenini Açıkladı!

Elon Musk 6.88 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Sattığını Duyurdu: Nedenini Açıkladı!

Takip et

Çarşamba sabahı yayınlanan bir dizi finansal belgeye göre Tesla CEO’su Elon Musk yaklaşık 6.88 milyar dolar değerindeki 7.92 milyon Tesla hissesini sattı.

SEC dosyalarına göre Musk’ın işlemleri, Tesla’nın 4 Ağustos’ta Austin-Teksas’ta düzenlenen 2022 yıllık hissedarlar toplantısının ardından 5-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti.

Bu yılın başlarında Tesla ve SpaceX CEO’su sosyal medyada yaptığı açıklamada 28 Nisan’dan sonra “başka hisse senedi satışı planlamadığını” söylemişti.

O hafta, SEC dosyaları Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi şirkette yaklaşık 84 milyar dolar değerinde bir hisse grubu sattığını ortaya çıkarmıştı.

İlgili Haber
Elon Musk Twitter'a Karşı Dava Açtı: İşte Detaylar!

Elon Musk, Twitter’ın Kendisini Satın Almaya Zorlama İhtimaline Karşı Tesla Hisselerini Satmış

Milyarder, Nisan ayında yaklaşık 44 milyar dolar, yani hisse başına 54.20 dolar karşılığında satın almayı kabul ettiği sosyal ağ devi Twitter ile çekişmeli bir yasal mücadele yürütüyor.

Piyasadaki genel düşüşle birlikte Twitter’ın hisse fiyatı ve Tesla hisselerinin fiyatı o tarihten sonra düştü.

Musk 8 Temmuz’da Twitter’a anlaşmayı feshettiğini söylemişti. Musk Twitter’ı, satın alma işlemine devam etmek için ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri kendisine vermemekle ve platformundaki bot, spam ve sahte hesap sayısını olduğundan az göstermekle suçladı.

Twitter, Elon Musk’ın anlaşmasının, kendi hissedarlarının çoğu için bir fırsat anlamına gelecek olan, vaat edilen fiyattan gerçekleşmesini sağlamak için dava açtı.

Musk’ın son hisse satışının ortaya çıkmasıyla birlikte ise Tesla yatırımcıları ve destekçileri, CEO’nun hisse senedi satışına devam edip etmeyeceği ve ileride hisse satın alımı yapıp yapmayacağı konusunda sorular sordu.

Musk, Twitter üzerinden şöyle cevap verdi:

“Evet artık satmayacağım. Twitter’ın bu anlaşmayı tamamlamaya zorlaması ve bazı öz sermaye ortaklarının anlaşmaya yanaşmaması durumunda (umarım böyle değildir), Tesla hisselerinin acil satışından kaçınmamız gerekiyordu.”

Musk, kripto para dünyasıyla ilgili açıklamaları nedeniyle çok sayıda kripto yatırımcısı tarafından da takip ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları