Kripto HaberleriDogecoinElon Musk, Dogecoin ve SEC İle İlgili Önemli Bir Uyarı Aldı!

Elon Musk, Dogecoin ve SEC İle İlgili Önemli Bir Uyarı Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörü son dönemde yaşanan düşüş ile birlikte biraz daha yavaş ve yatay bir görünüm elde etti. Bu yatay görünüm ise regülatörlerin dikkati ile baskısını arttırabilir. Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk ise son tavırları nedeniyle bir uyarı aldı.

Deaton’dan Musk’a Uyarı

Kripto para hukuku odaklı Crypto-Law şirketinin kurucusu ünlü avukat John Deaton, Elon Musk’a yönelik bir uyarıda bulundu. Deaton, Elon Musk’a yönelik uyarısında direkt olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) dikkat edilecek husus olarak gösterdi.

SEC’nin ve Başkan Gensler’ın, Dogecoin’e (DOGE) yönelik bir adım atabileceğinden şüphe edilmekte. Deaton, SEC’nin DOGE’u bir yatırım kontratı olarak görebileceğini ve direkt olarak Elon Musk ile şirketlerine buna dayalı dava açabileceğini vurguladı.

Peki Deaton nereden yola çıkarak böyle bir tweet attı? Elon Musk’ın SpaceX ve Tesla ile ilgili DOGE duyurusundan sonra fiyat bir sıçrama elde etmişti. Ripple’ın ise benzer bir durumda yaptığı duyuruların XRP fiyatını ciddi olarak etkilediği görülmüştü. SEC, Ripple’ı bundan yola çıkarak ve başka maddeleri de dikkate alarak dava etmişti.

İlgili Haber
Elon Musk Yine İş Başında! Duyurudan Sonra DOGE Yükselişe Geçti!

Elon Musk teknik olarak DOGE üzerinde böyle bir yetkiye sahip olmasa da Musk’ın elinde ne kadar DOGE olup olmadığı bilinmiyor. Buna karşın Musk’ın şirketlerinde satın alım üzerinden elde edilen DOGE miktarı, Musk’ın duyurularını tehlikeli bir noktaya sürükleyebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları