AnalizBitcoinHaberler

Emre Aydın’dan Bitcoin Analizi “Yeniden İnanç Bölgesindeyiz”

Bitcoin önemli bir eşikte.

Bitcoin boğaları 40.000$ seviyesini korumaya çalışırken, Bitcoin’de birçok göstergenin pozitif bölgeye geçiş sınırında olduğunu gözlemliyoruz.

Yatırımcılar yeni bir dibe dalış olur mu endişesiyle işlem yapmakta tereddüt ederken, analistler 40.000$ seviyesinde bir süre yatay gitmenin sağlıklı bir yükseliş için gerekli olduğunu ifade ediyor.

Bu noktada Bitcoin’in önündeki en kritik bölgenin şu sıralar 44400$ seviyesinden geçen haftalık Ma20 olduğunu görüyoruz. Bu seviye üzerinde birkaç haftalık kapanış gelmeden Bitcoin’de boğa devam ediyor demek zor olacaktır. Haftalık Ma20’nin önemini anlamak için şu haberimize göz atabilirsiniz.

İlgili Haber
Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin'de Bu Seviye Test Edilmeden Boğa Bitmiyor!

“Bitcoin İnanç Bölgesinde”

Sevilen sanatçı Emre Aydın kripto paralara yakınlığı ve Bitcoin’e olan inancı ile tanınıyor. Açıklamaları ve yorumlarından Bitcoin maximalisti olduğunu anladığımız Aydın, takipçileri ile önemli bir indikatör paylaştı.

Aydın’ın paylaştığı NUPL indikatörü, net gerçekleşmemiş kar ve zararı gösteriyor. Yani bütün Bitcoin’ler şuan da satılsa yatırımcıların ne kadarı karda, ne kadarı zararda olacak bunu görmemizi sağlıyor. Özetle ağın kar/zarar durumunu gösteriyor diyebiliriz.

Aydın bu indikatörün 16 Haziran’dan sonra ilk kez “inanç-inkar” bölgesine geldiğini ifade etti. Bu indikatör de Bitcoin’de yükselişin devamı için bu seviyenin korunması gerektiğini gösteriyor.

“Sıfırın üzerindeki herhangi bir değer, ağın net kâr durumunda olduğunu, sıfırın altındaki değerler ise net zarar durumunu gösterir. Genel olarak, NUPL sıfırdan ne kadar saparsa, piyasa trendleri tepelere ve diplere doğru o kadar yakın olur.”

Aşağıda yıllara göre NUPL grafiğinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu