BitcoinHaberler

En Büyük Bitcoin Borsalarından Coinbase, Japonya Piyasasına Açılıyor

Coinbase küresel alanda açılmaya devam ediyor.

Kripto para borsası devi Coinbase, yaklaşık 40 milyon müşterisi bulunan Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG Bank) ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Coinbase yaptığı açıklamada; kriptoyu benimseyen ilk ülkelerden biri ve dünyadaki kripto ticaret hacimleri açısından en büyük pazarlardan biri olan Japonya’da Coinbase’i piyasaya sürmekten heyecan duyduklarını dile getirdi.

Borsa bu yılın başlarında Japon piyasasında aktif olarak bulunmak için Japonya’dan gerekli düzenleyici onayları almıştı.

Coinbase Japan direktörü Nao Kitazawa, konu ile ilgili:

Düşük bariyer hizmetleri sunarak geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz.

Bu bağlamda MUFG Bank, Japonya’da bizim ödeme ortağımız olacak.

Bankada hesabı bulunan müşteriler Coinbase’de kolayca kripto para satın alabilecek. Diğer bankalarda hesabı bulunanlar Coinbase’de işlem yapamayacak.

Kripto para borsası, şimdilik Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Stellar olmak üzere beş kripto paranın ticaretine izin verdiğini ancak ilerleyen günlerde daha fazla kripto varlık ekleyeceklerini ifade etti.

Kitazawa, daha önceki röportajlarında Coinbase’in Japonya’da şu anda yaklaşık 30 çalışanının olduğunu ancak ürün geliştirme için daha fazlasını işe almak istediklerini söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu