blank
AnalizBitcoinHaberler

En Büyük Bitcoin (BTC) Balinasından Yıl Sonu Mesajı!

2020 yılında yaptığı Bitcoin alışlarıyla en büyük balina haline gelen Grayscale şirketi yeni yıldan da "tam gaz devam" sinyali verdi.

2020 yılında kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yüzünü dönmesi, fiyatın yeni rekorlar kırmasındaki en önemli etkenlerin başında geliyor. Birçok şirket Bitcoin ve bazı altcoinlere yatırım yaptığını duyurup piyasada büyük ses getirmiş olsa da bu şirketler arasında en çok dikkat çekeni Grayscale oldu.

2020 yılının son saatinde paylaştıkları tabloya göre elinde 20 milyar dolarlık kripto para varlığı olduğunu açıklayan Grayscale, 2021’de de bu alımlarına devam edeceğini duyurdu.

Şirket CEO’su Barry Silbert, yaptığı açıklamada “2020 başında 2 milyar dolar olan toplam kripto para varlığımız sene sonunda 10 kat artarak 20 milyar dolara ulaştı. Amacımız 2021 yılında da bu sayıyı 10’a katlamak!” şeklinde konuştu.

Elinde 17.4 milyar dolarlık Bitcoin ve 2.1 milyar dolarlık Ethereum olan şirket, bu açıklamasıyla 2021 yılında da başta BTC olmak üzere kripto para alımlarına tam gaz devam edeceğinin sinyalini verdi. Özellikle kurumsal yatırımcıların fiyatın yükselmesinde büyük rol oynadığı düşünüldüğünde kurumsalların kripto paralara yüzünü her geçen gün daha fazla dönmesi, piyasa için son derece olumlu olacaktır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu