BitcoinHaberlerKripto Para

En Çok Bitcoin’e Sahip Olan Şirket Avrupa’ya Açılıyor!

Grayscale CEO'su Avrupa kripto pazarına açılmayı planladıklarını açıkladı.

Bitcoin Trust’larını spot ETF’e dönüştürmek için SEC’e yaptığı başvurusu ile gündemde olan Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, bugün şirketin planlarına dair açıklamalarda bulundu.

Bloomberg’in haberine göre ünlü CEO, yaklaşık 30 milyar dolarlık Bitcoin tröstünü yöneten Grayscale Investments LLC’nin Avrupa kripto pazarına genişlemeyi düşündüğünü söyledi.

CEO, Avrupa pazarına girme planlarını ve zaman çizelgesini tartışmak için yerel ortaklarla toplantılar düzenlediklerini belirtti.

Şirketin hangi borsalara, hangi ülkelerde ürün sunacağına ya da hangi tekliflerin ilk önce piyasaya sürüleceğine henüz karar vermediğini belirten Sonnenshein, bu konuda farklı pazarlarda bir dizi pilot test yapmayı planladıklarını ifade etti.

“Avrupa Birliği birleşik olmasına rağmen, tüm Avrupa pazarını aslında tek bir pazar olarak görmüyoruz.

Bunun yerine, farklı ülkelerde bulunan finans merkezlerinin her biri hakkında çok düşünceli ve çok sistemli çalışmalar yürüteceğiz.

Çünkü yatırımcı davranış ve tutumlarının ve düzenleyici rejimlerin ülkelere göre farklılaştığını biliyoruz.”

Bloomberg, yaptığı araştırmada Batı Avrupa’da toplam 7.1 milyar dolarlık varlığa sahip 80’den fazla borsada işlem gören kripto para birimi ürününün listelendiğini açıkladı.

Nisan ayında Miami’deki Exchange ETF konferansında SEC’e yaptıkları Bitcoin Trust’larını spot ETF’e dönüştürme başvuruları ile ilgili açıklama yapan Sonnenshein, başvurularının SEC tarafından reddedilmesi durumunda SEC’e dava açma ihtimali de dahil tüm seçeneklerin masada olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
Grayscale CEO'sundan Bitcoin Spot ETF'si Hakkında SEC'e Sert Uyarı: "Tüm Seçenekler Masada!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu