Bitcoin

Enflasyon Oranları Kontrol Edilemez Seviyeye İlerleyebilir: Bitcoin Koruyucu Mu?

Enflasyon oranlarının gelecek dönemde birçok gelişmemiş ve gelişmeye devam eden ülkede rekorları zorlaması öngörülüyor.

ABD yönetimi her geçen gün milyarlaca dolarlık yardım paketleri hazırlarken, diğer birçok ülke ise sınırsız dolar basma gibi bir durumu olmadığı için her geçen gün yardım paketleri açıklamasında bulunmayı aklından bile geçirmiyor. Washington’ın en son onayladığı 480 milyar dolardan daha büyük yardım paketi ve daha öncesinde yapılan hamleler sebebiyle enflasyonun zirve yapması öngörülüyor.

Almanya, AB üyesi diğer ülkeler içerisinde en büyük yardım paketini açıklayan ülke olmasına rağmen enflasyonun gelecek dönemde artmasını engelleyebilecek bir tedbire sahip değil. Bu sebeplerle ABD ve Avrupa’da yani kısada dünyada ilerleyen dönemlerde ciddi bir ekonomik krizin kapıda olduğu düşünülüyor.

Bitcoin Enflasyona Karşı Koruyabilir Mi?

Bitcoin hakkında enflasyona karşı koruyucu olup olmadığı merak edilirken, özellikle Bitcoin’in enflasyondan koruyucu hiçbir gücünün olmadığı, enflasyonun nakit sıkıntısından dolayı değil, birçok etkenden ortaya çıktığı biliniyor.

Bu sebeple dünyadaki enflasyon rakamlarına özellikle Bitcoin kullanarak müdahale etmek veya engellemek maalesef mümkün değildir.

Ancak Bitcoin yapısı gereği enflasyona ve ekonomik krize karşı olarak çıkarılmış bir ürün olduğu için, dünya ekonomisinin daha kötü olabileceği ilerleyen süreçte “güvenli liman” olarak birçok yatırımcının tercihi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu