EOS

EOS İçin 10 Milyar Dolarlık Yeni Girişim Duyuruldu: Kripto Para Borsası Geliyor!

EOS, ağı üzerinde bir kripto para borsası geliştirmek için 10 milyar dolar toplandı.

Bir zamanlar Ethereum (ETH) rakibi ve hatta katili olarak gösterilen EOS, özellikle son dönemlerde ise Polkadot ve Cardano gibi kripto para projelerinin bir hayli gerisinde kaldı. Şimdi ise EOS cephesinden bunlara yönelik bir adım geldi ve bu konuda Block.one ile ortaklarının 10 milyar dolarlık fon topladığı açıklandı.

EOS’a 10 Milyar Dolarlık Fonlama

Açık kaynaklı blockchain projesi EOSIO’nun arkasındaki Block.one, bugün yaptığı açıklamada Bullish Global isimli yeni iştiraklerini duyurdu. Söz konusu iştirak, Block.one altında bağımsız bir kurum olarak çalışacak. Şirketin amacının ise performans, kullanıcı gizliliği ve merkez bankası emir defterine uygun bir şekilde çalışıp kullanıcılara hizmet edecek bir kripto para borsası oluşturmak olduğu belirtildi. Bu platformun aynı zamanda DeFi mimarisine de uygun olacağı belirtiliyor.

Yatırımcılar arasında ise ünlü milyarder Peter Thiel’in yatırım şirketi Thiel Capital, Founders Fund, Alan Howard, Louis Bacon, Richard Li, Christian Angermayer, Galaxy Digital ve küresel yatırım bankası Nomura yer alıyor. Fonlamada 10 milyar dolar toplandığı açıklandı ve aslında bu fonlama EOS’un ilk başta yaptığı 4 milyar dolarlık ICO’sundan bile fazla.

EOS fiyatı ise bu gelişme ile beraber son 24 saat içerisinde %37 yükseliş elde ederek yeniden 13 dolar seviyesinin üstüne çıktı. Bir süre boyunca 6 doların altında hapis olan EOS, kendi rallisini bu haber ile başlatmış olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
9 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu