HaberlerXRP

Eski SEC Yöneticisi Ripple’ın (XRP) Davayı Kazanacağını Düşünüyor! İşte Gerekçesi

Ripple'ın davayı kazanma şansı var mı?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı dava sonrası 0.17 $ seviyelerine kadar gerileyen XRP, hafta içerisinde özel gruplarda planlanan bir pump dalgasıyla yeniden canlandı.

Bu dalga sonrası tepeden XRP alan bir çok yatırımcı mağdur olmuş olsa da XRP 0.40$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Birçok analist XRP’nin dava süreci bitene kadar çok riskli bir varlık olduğu konusunda hem fikir. Peki dava süreci XRP’nin lehine sonuçlanabilir mi?

2003-2005 yıllarında SEC’te yöneticisi olarak çalışmış ve aynı zamanda Avukat olan Joseph Hall, SEC’in bu davayı kaybetme ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyor.

Kripto paralar üzerine katıldığı bir röportajda Ripple davası ile ilgili açıklamalar yapan Hall SEC davasını “oldukça şaşırtıcı” olarak nitelendiriyor.

Hall davayı inceleyecek yargıcın Ripple’ın eylemleri nedeniyle yatırımcıların zarar görmediğini fark ederek bundan etkileneceğini düşünüyor.

“Bence Ripple’ın bu davayı kazanma şansı var. Bu konuda size yüzde veremem ama Ripple’ın kazanma şansı SEC’ten daha fazla.

Yargıç “madem XRP kayıtsız bir menkul kıymetti ve yatırımcılara zarar veriyordu, bunu 2012 yılından itibaren bilmenize rağmen neden müdahale etmediniz? Neden şimdi? Burada neler oluyor?” diye sorsa muhtemelen SEC’in buna verecek bir cevabı yoktur.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir. Yukarıdaki fikirler habere konu kişinin şahsi görüşleridir. Herhangi bir şekilde “al-sat-tut” tavsiyesi içermez. Buna göre yatırım yapmanız tüm paranızı kaybetmenize neden olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu