HaberlerKripto Para

Estonya’dan ABD’ye Rusya Çağrısı “Kripto Paraları Kısıtlayın!”

Kripto paralar yaptırımları aşmak için kullanılacak mı?

Ukrayna’nın haksız işgali nedeniyle Rusya’ya yönelik yaptırımlar aratarak devam ederken, kripto paraların konumu da tartışılmaya devam ediyor.

Rusya‘nın dünyadan ekonomik olarak tam izole olması gerektiğini savunan Devletler bu izolasyonun kripto para birimleri üzerinden delinmesinden endişe ediyor.

Uzmanlar kripto para birimlerinin mevcut konumu ve hacimleri itibariyle bu yasakları delmeye elverişli olmadığını ifade etse de, bu konudaki endişeler giderilmiş değil.

“Kısıtlanmalı”

Son olarak  Estonya Başbakanı Kaka Kallas’tan kripto para birimlerine ilişkin bir uyarı geldi.

Kallas bugün erken saatlerde ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile düzenlediği ortak basın toplantısında  “Odak noktamız Rusya’nın özgür dünyadan tamamen tecrit edilmesi olmalıdır. Tüm Rus ve Belarus bankaları Swift sisteminin dışına çıkarılmalı ve yaptırım boşluklarını kapatmak için kripto para birimlerine kısıtlama getirilmeli” ifadelerini kulandı.

Rusya’ya yönelik yaptırımlar konusunda kripto paralar önemli bir başlığı oluşturuyor.

ABD Başkanı Joe Biden tarafından bu hafta yayımlanması beklenen kripto para emirlerinde bu konuda bir ifade olacak mı merakla beklenirken çok sayıda ülkeden kripto para birimlerine yönelik uyarı geldiğini görüyoruz.

İlgili Haber
Kripto Paralarda Biden Dumpı! Bu Hafta Yayımlanacak Emirde Neler Yer Alacak?

Biden bugün TSİ 18.45’te Rusya’ya yönelik yaptırımlar konusunda bir konuşma yapacak. Bu konuşmada kripto para birimlerine yönelik endişeler dile getirilecek mi takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu