Ethereum

Ethereum 2.0 İçin Dönüm Noktası: 100.000 Onaylayıcıya Ulaşıldı

Ethereum 2.0 için 100.000 ağ onaylayıcısına ulaşıldı.

Ethereum (ETH) ağının sıradaki versiyonu olarak bilinen Ethereum 2.0 için oldukça önemli bir kilometre taşına ulaşıldı. Ethereum’un Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı ağı olan ETH 2.0 için şimdiden 100.000’den fazla ağ onaylayıcı sayısına ulaşıldığı belirtildi. Buna ek olarak 3200’den fazla onaylayıcı da şu an için ağa katılmak için hazır bekliyor.

Ethereum 2.0 İçin 100.000 Onaylayıcı Hazır

Ethereum 1.0 ile Ethereum 2.0 arasındaki geçiş ağı olan Beacon Chain’in 100.000 onaylayıcıya ulaşması ise ağa olan ilgiyi ve katılımı gözler önüne seriyor. Her bir onaylayıcının 10 dakikada bir ağı test edip bunu onaylaması gerekiyor. Bu da mevcut verilere bakıldığında şu an saniyede 166 onaylayıcının ağın test ettiğini gösteriyor.

Ünlü Ethereum geliştiricisi Agustin Aguilar, buna karşı ortalama bir Ethereum rakibi projede toplamda 40’a yakın ağ onaylayıcısı olduğunu vurguladı. 40’a karşı 100.000 onaylayıcı ise Ethereum ağının gerçek durumunu ortaya koymakta. Buna rağmen Ethereum 2.0’nin tam olarak aktif olması için en az 2 yıl gerektiği de biliniyor.

Ethereum ağının şu an yaşadığı ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem ücreti sorunları ise Ethereum 2.0 ile çözüme kavuşturulacak. Ethereum son zamanlarda bu sorun yüzünden ciddi kayıplar yaşadı ve ADA, DOT, BNB gibi birçok kripto para birimi bu sayede yükseldi. Ethereum’un bu önemli güncelleme yolunda emin adımlarla ilerlemesi ise bu gerilemeyi ve rakiplerin öne geçmesini durdurabilir.

Ethereum 2.0 için şu an 100.000 onaylayıcı ile ağ güvende olsa da hala aktif olarak PoS altyapısı kullanılamıyor. Bu sadece 2.0 sürecine geçişin bir parçası niteliğinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu