binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum 200 doların üzerinde

Ethereum 200 doların üzerinde

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son haftalardaki düşüşleriyle yatırımcısına ciddi zararlar yaşatan ve eski güvenini kaybeden Ethereum 167 dolar seviyelerine kadar gerilemesiyle 1440 dolardaki zirvesinin yüzde 88 daha aşağısını gördü.

Dün itibarı ile Bitcoin’in hareketlenip 6500 dolar seviyelerine kadar çıkmasıyla 180 $ seviyelerinde işlem gören Ethereum yaklaşık yüzde 20 oranında artış sağlayarak kendini 200 doların üzerine attı.

En büyük altcoin durumunda olan Ethereum’un bu düşüşü Ether madenciliğini de durma noktasına getirdi. Madenciler Ether’deki düşük fiyat nedeniyle fazla kazanamadıkları için başka coinlere yöneldiler.

Ayrıca Ethereum’daki bu ciddi düşüşlerin sebebi; özellikle son 12 ay içerisinde milyon dolarlarca yatırım toplayan ICO’ların yatırımlarını Ether ile toplaması ve ciddi düşüşlerden sonra bu şirketlerin panik satış yaparak milyonlarca Ethereum’u bozdurması olarak gösteriliyor. Ayrıca piyasaya çıkan ICO’ların yüzde 80’inin ortaya bir ürün koymaması veya dolandırıcı olması da fiyattaki gerilemede büyük bir etken.

Öte yandan Ethereum’un bazı teknik sorunlarla boğuştuğu ve sağlam bir güncelleme almazsa gelecek günlerde yok olacağı iddiaları üzerine, Ether kurucusu Vitalik Buterin; eğer güncelleme alınmazsa bu senaryoların gerçek olabileceğini ifade etmişti.

İlgili Haber  "Ethereum ciddi bir güncelleme almazsa tarihe karışacak"

An itibarı ile 208 $ seviyelerinde işlem gören Ethereum, kendini 200 dolardaki psikolojik sınırın üzerine atmasıyla yatırımcısını biraz olsun rahatlattı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail