AltcoinAnalizEthereum

Ethereum 30 Günde Yarı Yarıya Değer Kazandırdı

Ethereum ile ilgili olarak son dönemde sürekli olarak ne kadar kazandırdığı ve geleceğin en değerli kripto para birimi olacağının konuşulduğu çok açık. Henüz daha 1.000 dolar seviyesini dahi geçememiş olan Ethereum hakkında görünen son analizler ise kripto para dünyasının ikinci büyük para biriminin birinciliğe doğru ilerlediğini doğrulamaya başlamış durumda.

Kripto paralar arasında en fazla tanınan hatta zaman zaman Bitcoin’e oranla dahi daha fazla tanınan Ethereum’un bu kadar başarılı olmasının arkasında yatan sebebin ise güven duygusu olduğu tahmin ediliyor. Ethereum ve Bitcoin arasındaki fark, henüz daha Bitcoin’in kurucusu bilinmezken Ethereum’un ise kurucusunun Vitalik Buterin olması ve kimlerin elinde, nasıl yönetildiğinin bilgisi sahibi olunduğundan dolayı daha fazla güven verdiği ifade ediliyor.

Bitcoin ile ilgili olarak ise yaşanan son durum genellikle Ethereum’a oranla değer kaybetmesi, ancak son zamanlarda oldukça fazla yükseliş sağlamaya başlaması durumu bir nebze kurtarıyor.

Ethereum 2 Nisan’da Ne Kadardı?

2 Nisan tarihinde 380 dolar olan Ethereum, şimdi ise bugün 2 Mayıs 2018 tarihi itibari ile ortalama olarak güncel piyasa verilerine göre tam olarak 685 dolar seviyesinde bulunuyor. Yani bugün itibari ile Ethereum almak isterseniz 2 Nisan 2018 tarihine oranla neredeyse yarı yarıya daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacak olduğunuz gibi eğer ki 2 Nisan’da Ethereum aldıysanız bugün satmanız durumunda ortalama %50 oranından daha fazla kar etmiş olacaktınız.

Ethereum’un bu yükselişine karşılık olarak elbette Bitcoin’de boş durmuyor. Son dönemde oldukça fazla ilerleme yaşayan Bitcoin’in gelecek haftalarda daha fazla artması beklenirken, 9.000 dolar seviyesinde bulunması ve Ethereum’a oranla ortalama 10 kat daha fazla değerli bir kripto para birimi olması birçok kullanıcı (ortalama olarak dünyada kripto paralar arasında en fazla kullanılanı %43 oran ile Bitcoin) ve yatırımcının tercihini Ethereum ile birlikte Bitcoin’den yana kullanmasını sağlıyor.

Türkiye’de ise durum oldukça farklı. TÜRK kullanıcılar kripto para yatırımlarında her daim daha fazla dikkat çeken ve en başarılı kripto para olarak gösterilen Bitcoin’i tercih ederek Ethereum’a ayrı bir ilgi gösteriyor.

Ethereum Alınır Mı?

Ethereum bugün itibari ile 1 ayda yarı yarıya değer kazanmış bir kripto para birimi olması ile gücünü ve etkisini tüm dünyaya kanıtlamış durumda. Elbette bu verilere göre Ethereum gelecekte daha fazla kazandıracak olduğunu simgelerken, bugün itibari ile yatırım yapılması durumunda gelecekte çok daha fazla kazanç elde edilebilir. Çünkü Ethereum 2018’in Ocak ayında yaptığı 1400 dolarlık rekorunun hala çok gerisinde.

Ancak doğru karar vermek ve doğru yatırım yapmak her zaman en önemlisi olduğu üzere olası kayıpların olabilecek olduğu, kripto para dünyasının döviz gibi düzgün çalışmadığının herkes tarafından anlamlı bir şekilde bilinmesi gerekiyor. Kripto paralar hakkında yapılan açıklamalar dahi Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin yönünü yüksek veya alçak yönlü değiştirebiliyor.

  • Bitcoinsistemi.com sitesi ve editörleri hiçbir zaman kullanıcılara yatırım tavsiyesi vermez. Bu ve diğer içeriklerde yazılan öneriler, düşünceler ve paylaşımlar bir yatırım danışmanı tarafından yazılmış olmasına rağmen asla YATIRIM TAVSİYESİ YERİNE GEÇMEMEKTEDİR.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu