Ethereum

Ethereum Ana Destek Seviyesini Geçti, Analistlerden Çok Önemli ‘Bekleyin’ Uyarısı

Lider altcoin 500 dolar ana destek seviyesinin üzerinde hareket ediyor.

Ethereum dün 500 dolar seviyesi altına düşmüş olsa da gün içerisinde tekrar ana destek seviyesi olan 500 dolar seviyesini aştı. Bu dakikalarda 502 dolardan alıcı arayan Ethereum, son 24 saat içerisinde yükseliş yönünde hareket etti ancak ortalamaya göre düşüş etkisi devam ediyor. Lider altcoin, son dönemde oldukça güçlü seviyeleri görürken bir anda başlayan düşüşler Ethereum yatırımcılarını da yakından etkilemişti.

Analistlerden Uyarı: Korkmayın!

Ethereum fiyatının 600 doları yeniden görüp görmeyeceği konusunda 550 doların ana direnç noktası olduğunu belirten analistler, bu dönemde yatırımcıların ‘zararına satış’ yapmak yerine ‘korkmadan beklemesinin’ daha iyi bir tercih olabileceğini belirtiyor. Ethereum’un daha önce gördüğü seviyeyi unutmayacağını ve bir daha görmesinin mümkün olduğuna değinen analistler, “550 dolar direnci ana direnç noktası ve aşılması durumunda yatırımcılar beklediklerini kısa sürede bulabilir” diyor.

Ancak tabii ETH fiyatı için yine en belirleyici olan unsur Bitcoin fiyatı. Bu dönemde hangi altcoin yatırımı yapıyorsanız mutlaka BTC hareketlerine bakmanızda fayda var. Özellikle BTC’nin 16.000 dolar altına düşmesiyle ETH’nin de 450 dolar seviyelerine hatta daha düşük seviyelere kadar gerilemesi mümkün görünüyor.

*ETH hakkında Twitter üzerinden görüş bildiren analistlerin görüşlerinden derlenmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu