Ethereum

Ethereum Analizi Ethereum Alınır Mı?

Ethereum bugün alınır mı?

Ethereum geçtiğimiz 24 saat içinde küçük bir toparlanma gördü, toplamda %1,57, fiyat hareketi gösterdi ve 130$ ile 131,58$ arasında bir seviyeyi gördü. Son 7 işlem günündeki %6 fiyat düşüşüne rağmen, pazar son 30 işlem gününde toplamda %20 artış kaydetti.

Ethereum şu anda 13.66 milyar $’lık bir piyasa değeri olan bir kripto para ve 2. sırada. 43 aylık proje şimdi tüm zamanların en yüksek fiyatından %90 daha düşük bir değerde işlem görüyor.

Son dönemde Ethereum’a bir göz atalım ve ilerleyen bazı potansiyel destek ve direnç alanlarını vurgulayalım.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum yakın zamana kadar kripto para pazarında çok ilgi gören ve insanların en büyük kripto para birimi olacağını düşündüğü bir kripto para birimi olmuştu. Ancak 2017 yılından sonra yaşadığı düşüşler en fazla değerini kaybeden kripto para birimi olarak ilk sırada Ethereum’un olmasını ve zaman zaman en fazla değer kaybedenler arasında diğer tüm kripto paralara oranla daha çok değer kaybetmiş olduğunu gösterdi.

Bitcoin ve farklı kripto para birimleri %10 değer kaybetti ise Ethereum %12 değer kaybetti ve bu nedenle yatırımcılarını etrafından uzaklaştırdı. İnsanlar Ethereum’un değer kaybının bundan bir süre sonra durup durmayacak olduğunu tartışırlar iken, beklenmedik düşüşler nedeniyle binlerce Ethereum yatırımcısı ne yapacağına ve zararını nasıl çıkaracak olduğuna odaklandı ve piyasada beklemedikleri bir etki gördüklerinden dolayı piyasa fiyatının ve piyasa hacminin düşük kalacak olduklarını düşünerek bugüne kadar hareket etmeye devam ettiler.

Bitcoin fiyatına göre Ethereum fiyatı daha geç değer kazandı ve bir dönem Ethereum ve XRP aynı anda %18’i gören değer artışı yaşayıp Bitcoin fiyatı stabil kaldığında yine sonradan en çok değer kaybeden Ethereum olmuştu. 2018 yılının son aylarında ise Ethereum, Bitcoin Cash hard forkunun ardından piyasadaki düşüşler sonucunda en büyük değer kayıpları yaşayan kripto para birimleri arasında ilk sırada kaldı.

Kasım ayında yaşadığı düşüşler sonrasında yine yatırımcılarını zarara uğrattı ve beklenmedik düzeyde yatırımcıları piyasadan soğuttu.

Ethereum’un kripto para piyasasında çok büyük ilgi gören bir kripto para birimi olduğu da üstü kapatılamaz ve açık açık kanıtlanmış olan bir gerçek. İnsanlar, Ethereum’un ne olduğunu, ne zaman yükseleceğini ve ne kadar değere sahip olduğunu iyi kötü düşünebiliyor ve geçmişini iyi bildiklerinden dolayı gelecekte de benzer fiyat ve pazar hacmi değişimleri yaşanmasının normal olduğunun farkındalar.

Ethereum yatırımcıları gelecek açısından umutla beklerken, kripto para piyasasında Bitcoin yükselmediği sürece ve Bitcoin rekor kırmadığı sürece Bitcoin’e göre çok daha düşük fiyata ve piyasa hacmine sahip Ethereum tek başına rekor kıramaz. Sadece %20 ve civarı yükseliş yaşayabilir ancak bunun ne kadar kalıcı olduğunu Ethereum yatırımcıları bildiklerinden dolayı kazanç satışlarının yapılması ve buna bağlı olarak fiyatlarda bir düşüş yaşanması her an tekrar gündemde patlayabilir.

Ethereum’u yükseltecek ve rekor kırmasında en fazla fayda sağlayacak olan konulardan birisi olarak kripto para sahiplerinin kazanç satışları ile alımlarının arasının farklı olması ve kazanç satışları döneminde Ethereum alan ve yatırım tutarı daha yüksek olan yatırımcılar olması gerek. Bitcoin fiyatının yeşil bir piyasa ortamını devam ettirerek piyasada kendisine olumlu bir piyasa düşüncesi yaratması gerek.

Neler Oluyor?

Piyasayı günlük olarak incelerken, Ethereum’un 2018 düşüş eğiliminden 2018 Aralık sonuna doğru sıçradığını görüyoruz, çünkü piyasa fiyatı bir dönem 84 $’da kaldı.

Bu destek seviyesinden geri dönüşün ardından, piyasa Ocak 2019’da 165$ civarında yüksek seviyelere yükseldi. Pazar, Ocak 2019’da 1.618 Fibonacci altında kısa bir sürede destekleninceye kadar düşüş gösterdi. 103 $ olarak fiyata sahipti.

Şubat 2019 boyunca, Ethereum tekrar yükselişe geçti, ancak 165 dolarlık koldaki direncin üstesinden gelemedi ve bir kez daha tersine döndü. Mart 2019’da, fiyat hareketlerinin bir miktar düştüğünü ve şu anda 0,618 Fibonacci Geri Çekilme seviyesinin (yeşil renkle çizilen) 128.21 dolar fiyatla desteklendiğini görüyoruz.

Güncel Trend Nedir?

Mevcut kısa vadeli eğilim nötrdür. Bu pazarın yükselişe geçmesi için, ETH / USD’nin direnç seviyesinin 165 $ üzerinde olduğunu görmemiz gerekecek. Eğer Ethereum 128 $ seviyesinin altına düşerse, bu piyasayı düşüş eğilimi olarak değerlendirebiliriz.

128 ABD Doları seviyesinin büyük bir düşüşün başlangıcı olması an meselesi olabileceğinden, kripto para yatırımcılarının her an olabilecek değişimlere hazır olması ve Ethereum’un beklenmedik değer kayıplarının yaşanabilecek olduğunun farkında olmaları gerek. Bitcoin Cash ve diğer farklı ve adı bilinen popüler olmuş kripto para birimlerinin fiyatlarına göre Ethereum fiyatının da değişmesi mümkün.

Nereye gidecek?

Boğalar desteği kısa vadede tutabilirlerse, 0,618 Fibonacci Geri Çekilme seviyesi (yeşil renkle çizilmiş) 128,21 $’dır ve daha yüksek seviyelere tırmanmaya devam ederse, daha yüksek bir direnç seviyesinin, 0,5 ve 0,618 Fibonacci Geri Dönüş seviyelerinde yer almasını bekleyebiliriz ( kırmızı) sırasıyla 135 ve 142 dolar fiyatlanabilir.

Ardından yükselmeye karşı daha fazla direnç 152$, 160$ ​​ve 165$ seviyesi Ethereum piyasasını ve Ethereum yatırımcılarını bekliyor.

Alternatif olarak, satıcılar yeniden bir araya gelerek piyasayı desteğin altına 128.21$’da itmeye devam ederse, hemen derhal bir desteğin 125.71 ABD Doları fiyatla satılan 1.272 Fibonacci Extension seviyesinin (lila rengi) kısa vadede yerleştirilmesini bekleyebiliriz.

Satıcılar piyasayı 125 $’ın altına düşürmeye devam ederse, sırasıyla 0.786 ve 0.886 Fibonacci Retracement seviyelerinde (yeşil renkle çizilmiş) sırasıyla 117 $ ve 110 $ fiyatlarında daha fazla destek bulabilir.

Teknik Göstergeler Neyi Gösteriyor?

Son zamanlarda, RSI satıcıların pazar momentumunu kontrol altında tuttuğunu belirten 50 tutamacın altına düştü. Satış baskısının azaldığına dair bir işaret için, RSI’nın 50 seviyesine geri dönmesini bekleyeceğiz.

Hemen şimdi Ethereum alınır mı?

Ethereum bugün nötr bir durumda ve kripto para piyasasında çok fazla yükseleceğine dair bir emare yok. Bitcoin fiyatı 3.900 dolar seviyesinde gidip gelirken, Ethereum nötr bir piyasa fiyatına sahip. Ethereum almak bu dönemde yatırımcılara uzun vadede kayıp yaşatması pek mümkün gözükmüyor olsa da yatırımcıların uzun vadede ne kadar süre beklemeye zamanları olduğu ve 1 yıl mı, 2 yıl mı bekleyecek olduklarına bağlı olarak uzun vadede kazanç beklentisinde olup kısa ve orta vadede ise her an kayıp ve kazançlara hazır bekleyebilecek oldukları bir zamandayız.

Yatırımcılar bu dönemde Ethereum yerine yatırımlarını farklı yatırımlarda değerlendirebilir ve kazanç elde etme olasılığı yüksek olan altın ve ABD Doları gibi yatırımlarda değerlendirebilirler. Ethereum’da ise yatırımlarının %50 kadarını değerlendirip olası zarar durumunda altın ve ABD Doları kazancından bu zararı çıkarabilirler.

  • Bu içerik özel olarak bir tavsiye veya yatırım önerisi niteliğinde değildir. Tüm zarar ve kazançlardan yatırım yapan kişinin kendisi sorumludur. %100 kazanç garantisi olduğu iddia edilen ve kripto para, Ethereum hediye edecek olduğunu iddia eden sitelere ve kişilere güvenmeyin ve bu tür öneriler sunan sitelere kişisel bilgilerinizi asla vermeyin.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu