BitcoinEthereum

Ethereum, Bitcoin’i Geçebilecek Mi? ETH Kurucu Ortağı Joe Lubin Cevapladı!

Joe Lubin, Ethereum'u yeni nesil ekonomi olarak görüyor.

Blockchain yazılım şirketi ConsenSys’un kurucu ortağı ve CEO’su Joe Lubin, geçtiğimiz günlerde Bloomberg ile yaptığı röportajda Ethereum’un yeni nesil ekonomi olacağını söyledi.

En büyük kripto para birimi Bitcoin’in piyasa değerini diğer kripto para birimlerinin geçip geçemeyeceği tartışılırken ünlü CEO Ethereum’un Bitcoin’den şu anda bile üstün olduğunu söyleyerek devam etti:

Ethereum ekosistemi, faaliyet miktarı, günlük işlem sayısı, maliyetleri ve jeton sayısı açısından Bitcoin ekosistemini uzun süredir geride bıraktı. Bu fark ileride daha da fazla olacak.

Zaman içerisinde Ethereum’un Bitcoin’den daha büyük olacağını söyleyen Lubin, Ethereum’un aynı zamanda merkezi olmayan uygulamalar (NFT) için mükemmel bir platform olduğunu ve bu özelliği sayesinde de Bitcoin’den daha büyük hale geleceğini belirtti.

Aynı zamanda Ethereum’un kurucu ortağı olan Lubin, Ethereum blok zincirinde gerçekleşecek olan ETH 2.0 yükseltmesinin yüksek ağ ücretlerini düşürmeyi ve işlem hızlarını yükseltmeyi amaçladığını söyledi.

Ethereum’un halihazırda bile yüksek talep gördüğünü ancak gerçekleşecek bu güncellemenin Ethereum’u “süper güçlü paraya” dönüştürmeye yönelik bir adım olduğunu vurguladı.

Yakın zamanda Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in güncelleme ile Ethereum’un enerji tüketiminin şu ankinden 1000 kat daha çevre dostu olacağına dair sözlerini de doğrulayarak sözlerini tamamladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu