binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBasın BülteniEthereum Dencun Yükseltmesi Gelecek Kripto Benimseme Dalgasını Nasıl Hızlandırıyor?

Ethereum Dencun Yükseltmesi Gelecek Kripto Benimseme Dalgasını Nasıl Hızlandırıyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum’un merakla beklenen Dencun Yükseltmesi, ağın en önemli kısıtlamalarından bazılarına çözüm getirecek. Dencun, işlem hacmini artırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmış “proto-danksharding” adlı bir konsept sunuyor. Bu, Ethereum’un özelliklerinde devrim yaratacak olan danksharding gibi gelecek yükseltmeler için zemin hazırlıyor.

Dencun Yükseltmesi ile Ethereum, işlem işleme gücünü önemli ölçüde artırmayı ve saniyede 100.000’den fazla işlem yapmayı mümkün kılmayı hedefliyor. Bu muazzam bir gelişme, Ethereum’un küresel olarak benimsenmesini desteklemek için çok önemli bir adım. Kripto ağlarının geleceğin finans ve bilgi işlem sistemleri olabilmeleri için radikal ölçeklenebilirliğe ihtiyaçları var. Dencun, Ethereum’u bu vizyona büyük ölçüde yaklaştırıyor.

Dencun, işlem verilerini zincir dışında sıkıştırarak rollup’larla ilişkili depolama ve hesaplama maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilecek yeni bir blok veri yapısı olan “blob “u (EIP-4844) piyasaya sundu. Bloblarda yalnızca gerekli doğrulama verilerinin geçici olarak depolanmasıyla bloat azaltılır. Maliyet verimliliği, daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi ve daha fazla erişilebilirlik anlamına gelir. Dencun Yükseltmesi sayeside yedekleme sağlamak ve yükü dağıtmak için birden fazla blob alanı eklenebilir. Geçici depolamayı blobspace’ler arasında paylaştırarak, işlem hacmi ve eşzamanlı veri işleme gücü kat kat artırılır.

Dencun Yükseltmesi: Ethereum’un Gelecek Kripto Sınırının Anahtarı

Dencun’un testnet dağıtımlarının tamamlanması, ana ağ lansmanının giderek yaklaştığına işaret ediyor. Bu, bir fiyat artışını tetikleyebilir ve Ethereum’un ağ yeteneklerini güçlendiren karmaşık yükseltmeleri gönderme yeteneğine olan piyasa güvenini yeniden sağlayabilir. Bu muazzam evrim, Ethereum’un tüm potansiyelini ortaya çıkararak yeni bir verimlilik, ölçeklenebilirlik ve sınırsız yenilik çağını başlatmayı vadediyor.

Dencun Yükseltmesi’nin etkisi tüm Ethereum ekosisteminde ve ötesinde yankı bulacaktır. Katlanarak artan iş hacmiyle Ethereum milyonlarca yeni kullanıcıyı bünyesine katabilir ve gerçek dünya kullanımına sahip gelişmiş DApp’leri destekleyebilir. Bu, gelişimi teşvik edecek ve daha geniş çapta benimsenmeyi teşvik edecektir. Peki Dencun yeni nesil dapp’lerin geliştirilmesi için ne sunuyor?

Özünde Dencun, proto-danksharding yoluyla işlem hacmini artıracak ve sonunda dapp ilerlemesini engelleyen tıkanıklığı giderecektir. Ancak daha da ileri giderek Ethereum ekosisteminin azaltılmış veri depolama maliyetleri, gelişmiş birlikte işlerlik, iyileştirilmiş performans ve güçlendirilmiş güvenlik gibi çeşitli yönlerini ele alan EIP’leri de kapsıyor. Dencun, blokzinciri ekosisteminin farklı yönlerini ele alan çeşitli Ethereum iyileştirme önerilerini kapsayan Proto-Danksharding’in ötesine geçiyor.

Dencun Yükseltmesi’ndeki Temel EIP’lerin Özeti

● Güvenlik konusunda, EIP 4788, 6780 ve 7514 protokol ve uygulama seviyelerindeki korumaları güçlendirmektedir. EIP-4788, konsensüs durumu için veri toplamayı geliştirir. EIP-6780, daha güvenli kod kaldırma için SELFDESTRUCT işlem kodunu düzenler. EIP-7514, esneklik için doğrulayıcı yayılmasına geçici sınırlar koyar.
● Staking için, EIP 7044 ve 7045 deneyimi daha sorunsuz hale getirmeyi amaçlamaktadır. EIP-7044, yetkilendirilmiş doğrulayıcılar için otomatik gönüllü çıkışları mümkün kılar. EIP-7045, daha hızlı blok onay süreleri için onay penceresini genişletir.
● Son olarak, EIP 5656 ve 1153 yakıt maliyeti optimizasyonlarına odaklanmaktadır. EIP-5656, kopyalama maliyetlerini azaltmak için MCOPY işlem kodunu ekler. EIP-1153, karmaşık işlemlerde verimliliği artırmak için TLOAD ve TSTORE geçici depolama işlem kodlarını sunar.

İyileştirmeler DeFi, gaming, metaverse ve ötesi için geniş bir imkan yelpazesi sunuyor. Olasılıklar çok geniş. Ekibin mükemmelliğe olan bağlılığının altını çizerek, kaya gibi sağlam bir kararlılık ve sorunsuz bir deneyim sağlamak için bekleme süresi uzatıldı. Ancak uzayan bekleyiş, yalnızca gelecek olanın öneminin altını çiziyor.

Dencun, sıradan bir yükseltmeden çok daha fazlasını temsil ediyor ve Ethereum’un kripto inovasyonunun öncülüğünü yapma potansiyelini pekiştiriyor. Topluluğun heyecanlı bekleyişi, sınırları zorlamanın sabır gerektirdiğini gösteriyor. Planlanan lansman yaklaştıkça heyecan da haklı olarak artıyor. Ethereum, herkes için verimli ve erişilebilir bir deneyim sunarak blokzincirin başarabilecekleri konusunda yeni bir standart belirlemek için Dencun ile hazır. Dencun sadece bir başlangıç – daha iddialı ölçeklendirme düzenlemeleri de yolda. Ethereum 2.0 şimdi kalkış yaptı.

Bu makale CoinEx sponsorluğunda hazırlanmıştır. CoinEx, işlemleri kolaylaştırmaya adanan küresel bir kripto para borsasıdır. Platform, 200’den fazla ülke ve bölgede 5 milyondan fazla kullanıcı için spot ve marj işlem, vadeli işlem, swap, otomatik piyasa yapıcı (AMM) ve finansal yönetim dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail