Kripto HaberleriEthereumEthereum ETF'si İçin SEC'e Başvuru Yapıldı!

Ethereum ETF’si İçin SEC’e Başvuru Yapıldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in Bitcoin vadeli işlem ETF’lerine verdiği onaylardan sonra Bitcoin ve Ethereum için yapılan ETF başvurularında artış gözlendi.

Son olarak Kevin Kelly başkanlığındaki yatırım şirketi Kelly Strategic Management, SEC’e bir Ethereum vadeli işlem ETF’si başvurusunda bulundu.

Kelly Ethereum Eter Stratejisi ETF’si kayıtlı emtia borsalarında işlem gören nakit ödemeli ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak, aktif olarak yönetilen bir fon olacak.

Bir ETH vadeli işlem ETF’si için SEC’e başvuru yapan ilk şirket Kelly Strategic Management değil.  Daha önce de ProShares ve VanEck de ETH vadeli işlem ETF’si için başvuru da bulunmuşlardı. Ancak bu iki şirket yaptıkları başvuruyu daha sonradan geri çektiler.

Chicago Ticaret Borsası (CME) halihazırda ETH vadeli işlemlerinin işlem gördüğü tek borsa olma özelliğine sahip. Kelly Ethereum Eter Stratejisi ETF’si de şimdilik CME’de yer alan Ethereum vadeli sözleşmelerini barındıracak.

Kelly ETF’si Ethereum’a doğrudan yatım yapmayacak ve geçtiğimiz haftalarda onaylanan Bitcoin vadeli işlem ETF’leri gibi çalışacak.

SEC başkanı Gary Gensler daha önceki yaptığı açıklamalarda 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında önerilen kripto ürünleri ile yakından ilgilendiklerini söylemişti.

Gensler’in bu açıklamalarından sonra SEC birden çok Bitcoin vadeli işlem ETF’sine onay verdi ancak henüz bir ETH vadeli işlem ETF’sine onay vermedi.

Kelly Ethereum Eter Stratejisi ETF’si için süreç başlamış iken Bloomberg ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart SEC’in onay vermesinin olası olmadığını söyledi. Balchunas twitter paylaşımda şuan için SEC’in onaylanma ihtimalini yaklaşık %20 olarak gördüğünü belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları