Ethereum

Ethereum (ETH) 3,5 Yıllık Trendi Kırmak Üzere: Binance CEO’su da Beklentiyi Arttırdı

Ethereum (ETH) fiyatı tüm zamanların rekoruna ilerliyor!

Son 1 haftalık süre içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı %50 değer kazanan Ethereum (ETH), rekorunu kırmaya çok yaklaştı. Tüm zamanların rekorunu kırması için genel ortalamada 1.420 dolar üzerine çıkması gereken ETH, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.376 dolardan işlem görmekte.

İlgili Haber
Bitcoin ve Ethereum Karşılaştırması Yapan Analist: ETH Tamamlanmamış Bir Proje

Binance CEO’sunun Ethereum’a karşı olan “tavrı” daha önceki açıklamalardan net bir şekilde anlaşılıyor. CZ buna rağmen bugün yayınladığı gönderisinde Ethereum’un da tüm zamanların rekorunu kıranlar kulübüne katılmak üzere olduğunu belirtti. CZ’nin açıklamasından sonra ETH fiyatı yaklaşık %2 yükselse de hama rekor kırılabilmiş sayılmaz.

Ünlü kripto para analisti ve YouTuber, Ethereum’un sonunda 3,5 yıldan beri devam eden düşüş trendini kırmak üzere olduğunu belirtti. ETH fiyatının 2018 yılında 1.400 dolara ulaşmasından beri düşüş trendinde olduğunu ortaya koyan analist, BTC karşısındaki geri dönüşün başlayacağını düşünüyor.

Analist buna ek olarak ETH/USD işlem çiftinin yükselen takoz formasyonunu kırmasından sonra “uçuşa geçilebileceğini” vurguladı. Analistin grafiğinde ise bunun 1.353 dolara denk geldiği görülüyor. ETH fiyatı basın saati itibarıyla bu seviyenin üzerinden işlem görüyor ve heyecan başlamış olabilir.

Ethereum fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra ise fiyat keşfi başlayacak. Bu aşamada aynı Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkmasından sonra yaşananlar gibi belirsiz bir yükseliş başlayabilir.

Yatırımcıların ise bu noktanın devamında daha yuvarlak seviyelere odaklanıp 2.000 doları hedefleyebilecekleri söylenebilir. Ünlü ekonomist Alex Krüger, böyle bir durumda ETH için hedefin 3.000 dolar olduğunu ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu