AnalizEthereum

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – ETH’de Satış Baskısı Büyüyor

ETH'de fiyat ne olacak direnç ve destek noktaları neler?

Nexo

Etheruem fiyatı gün içerisinde 187 dolar seviyesini geçmeyi zorlasa da bunun başaramadı ve an itibarı ile 184 dolar seviyelerinde işlem görüyor. BTC’nin bugün sabah saatlerinde 8800 dolar direncini test etmesi ETH’yi de hareketlendirdi. Fakat BTC’nin direnci kırmakta başarısız oluşu altcoinler fiyatlarını da yine geri çekti.

Şu anda 183 dolardaki desteğine yakın bir şekilde işlem gören ETH, uzmanlara göre eğer 183 ve 180 dolarlık desteğin altına düşerse büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilir ve fiyat daha da aşağı gidebilir.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik 15.11.2019 – Kaynak: Tradingview

Son zamanlarda 188 ve 190 dolardaki direnç seviyesinin üzerine çıkmayı deneyen fakat başarısız olan ETH, 100 saatlik hareketli ortalamanın an itibarı ile altında kalarak 185 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Bitcoin’in hareketlerinin özellikle çok önemli olduğu şu anki piyasada, BTC’nin 8600 dolar desteğine yakın şekilde hareket etmesi ve 8800 dolar direncini kırmayı deneyip kıramaması olası bir düşüşün habercisi olabilir. Bu satış baskısı sebebiyle BTC fiyatı toparlanmadan ETH ve diğer altcoinlerin yükselmeyeceği öngörülüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı