Ethereum

Ethereum (ETH) İçin Kritik Gün Geldi: Madenciler Ne Yapacak?

EIP-1559 ile ilgili büyük gün geldi ve madencilerin ne yapacağı bekleniyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) için kritik gün geldi çattı. Ethereum yatırımcılarının bir süredir canını sıkan işlem ücretleri sorununu çözebilecek olan EIP-1559 güncellemesi ile ilgili madencilerin tehdidi, bugün uygulanabilir.

İlgili Haber
Analist: "Ethereum (ETH) 'EIP 1559 İyileştirmesi' Fiyatı 20.000$'a Yükseltecek."

Ethereum Ağındaki EIP-1559 Kavgası Son Bulabilir

Madenciler EIP-1559′un kendi gelirlerini ciddi anlamda azaltacak olmasından dolayı buna şiddetle karşı çıktı. Madencilerin EIP-1559’un kabulünü ise 1 Nisan 2021 tarihinde protesto edeceği biliniyor. Madenciler ve özellikle Ethermine tarafından dile getirilen açık tehdit, 1 Nisan 2021 tarihinde hard fork gerçekleştirilmesine işaret ediyordu.

Ağdaki hash gücünün %51’ini ele geçirip yeni bir ağa aktarma tehdidinde bulunan madenciler, an itibarıyla ise bu konuda hiçbir adım atmadı. Tobby Kitty tarafından da aktarılan bilgilere bakıldığında Etheremine’ın gücü hala %19 seviyelerinde ve %51’in bir hayli uzağında. Madencilerin bu saldırıyı gerçekleştirebilmesi için gücün en az %51’ini ele geçirmeleri gerekiyor.

Ethereum ekosistemindeki tanınan isimlerden Tobby Kitty, bunun tahmin ettiği gibi blöf olduğunu ve şu an herhangi bir anormal durum olmadığını vurguladı. ETH fiyatı ise belki de bu rahatlama ile yeniden 1.900 doların üzerine çıktı. Kritik direnç olan 1.820 doların kırılması, 24 saat içerisinde %4 yükseliş yaşanmasına kapı aralamış olabilir. ETH fiyatında uzmanların asıl hedefinin ise 2.000 dolar sonrasında yeni rekor olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu