AltcoinBitcoinEthereum

Ethereum (ETH) İşlemleri, Bitcoin’i (BTC) Geride Bıraktı

Messari verilerine göre Ethereum'un günlük işlem hacmi, Bitcoin'i geçti.

Ethereum (ETH) toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olsa da günlük işlem hacmi açısından Bitcoin’i (BTC) geçip liderliği ele geçirdi. Kripto para analiz şirketi Messari tarafından yayınlanan verilere göre Ethereum ağındaki günlük işlem hacmi, Bitcoin ağındaki günlük işlem hacminden %28 daha fazla.

“Ethereum İçin Gelecek Hiç Bu Kadar Parlak Olmamıştı”

Messari’nin önemli ismi Ryan Watkins’e göre Ethereum’un günlük işlem hacmi parabolik bir yükseliş yaşamakta. Ethereum günlük olarak 12 milyar dolardan fazla işleme ev sahipliği yaparken Bitcoin bunun yaklaşık 3 milyar dolar gerisinde.

Watkins bu açıklamasının devamıda “Ethereum için gelecek hiç bu kadar parlak olmamıştı” ifadesini kullanarak, uzun vadeli hedeflerini ortaya koydu. Peki Ethereum nasıl oluyor da 600 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip BTC’den daha fazla işlem hacmine ulaşıyor?

Ethereum’un Arkasındaki Güç: DeFi

Ethereum’un işlem hacmi açısından BTC’yi geçmesinin temel sebebi, merkezsiz finans uygulamaları olarak biliniyor. DeFiPulse verilerine göre DeFi uygulamalarında kilitli tokenlerin toplam değeri 24,27 milyar dolara kadar ulaştı. Ethereum, Eylül 2020 tarihinde de benzer bir durum yaşamış ve DeFi uygulamalarının hacim rekoru kırması, ETH ağını kilitlemişti. Ethereum ağındaki işlem hacminin şu an BTC’yi geride bırakması da benzer bir duruma işaret ediyor.

İlgili Haber
DeFi, Bitcoin (BTC) Gölgesinde Rekor Kırdı!

Etherscan verilerine göre ise en çok gas kullanan platformun Uniswap merkezsiz kripto para borsası olduğu görülüyor. Bunun arkasında Tether, bunun arkasında ise 1inch kripto para borsası bulunuyor. Hacim ve gas kullanımı konusunda ilk 3 içerisinde 2 büyük merkezsiz borsanın olması ise durumu kanıtlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu