blank
Ethereum

Ethereum (ETH) Yatırımcıları İçin Beklenen “İndirim” Dönemi Geldi

Ethereum ağındaki işlem ücretleri dip seviyelere çekildi.

İşlem ücretlerinin fazlalığı nedeniyle eleştiri oklarının sıkça hedefi olan Ethereum (ETH), bu devri geride bırakmış gibi gözüküyor. Ethereum ağındaki işlem ücretleri bir ay önce 200 GWEI seviyelerindeyken an itibarıyla 10 GWEI seviyesine kadar geriledi.

Ethereum Fiyatı Düşerken İşlem Ücretleri de Düştü

Ethereum fiyatı mayıs ayında 4.300 dolar seviyesine kadar ulaşarak rekor kırdı. Bu yükselişin arkasındaki sebeplerin ise NFT ve DeFi çılgınlığı olduğu biliniyor. Ethereum ağındaki diğer projeler fiyatın yükselişine katkı sağlarken aynı zamanda işlemlerin sayısının da artmasına yol açtı. Bu da zaten tıkanık olan ağı iyice tıkadı. Ethereum ağının bu durumu ise tek bir işlem için 200 doları gözden çıkartamayan kullanıcıların işlem yapamamasına yol açtı.

Binance Smart Chain veya Polkadot gibi alternatif ağlar da tam olarak bu durumdan faydalandı ve ciddi bir popülerlik yakaladı. Ethereum ağı ise şimdi eski haline dönmüş gibi gözüküyor. 10 GWEİ yani yaklaşık olarak 0,58 dolarlık işlem ücreti, birçok yatırımcı için normal bir seviye olarak görülmekte. Buna ek olarak işlemlerini 30 saniyede yapmak isteyen kullanıcılar 1,25 dolar değerinde ETH ödeyerek bunu yapabiliyor.

Ethereum ağındaki bu düşüşün sebebi ise piyasanın kana bulanması ve DeFi projelerine yönelik ilginin azalması olarak ifade edilebilir. Asıl düşüşün ise temmuz ayında gelecek London güncellemesi sonrası gelmesi bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu